Skip links

چگونه اولین کلمات کلیدی سئو سایت را انتخاب کنیم؟

چگونه اولین کلمات کلیدی سئو سایت را انتخاب کنیم؟

چگونه اولین کلمات کلیدی سئو سایت را انتخاب کنیم؟

اولین کلمات کلیدی سئو


افزایش مخاطب و ترافیک سایت، از جمله اقداماتی است که هر کسب و کاری پس از ورود به فضای مجازی انجام داده و یکی از راه حل‌های موجود برای اینکار، سئوی سایت و قرار گیری در رتبه بندی جستجوی کلمات است. طبیعتا در اولین قدم باید کلمات کلیدی مشخص شود و سپس محتوا سازی و سایر اقدامات صورت گیرد. اما نکته مهم اینجاست که با توجه به رقابت وسیع در موتورهای جستجوگر و صرف هزینه و زمان، چگونه اولین کلمات کلیدی سئو سایت را انتخاب کنیم. با ما همراه باشید …

در صورت نیاز پیش نیاز مطلب را نیز مطالعه نمایید: سئو چیست؟


 

اولین کلمات کلیدی سئو

بدون شک سرمایه گذاری بر روی طیف خاصی از کلمات، از اصلی ترین استراتژی‌های سئو سایت محسوب شده و برای اینکار لازم است به بخش بندی کلمات مورد نظر بپردازید. با استراتژی صحیح انتخاب کلمات اولیه می‌توانید علاوه بر افزایش ترافیک سایت در حوزه مورد نظر، طرح ریزی بعدی برای صرف وقت برای کلمات مهم تر و پررقابت تر را نیز انجام دهید.

 

طرح ریزی اساسی و تعیین اهداف

قبل از انتخاب کلمات کلیدی لازم است که درک عمیق از نیاز خود داشته و مشخص نمایید اهداف خود از فعالیت بر روی این کلمات چیست. بدیهی است که افزایش مخاطب و در پی آن افزایش فروش از اهداف اصلی هر کسب و کاری بوده اما لازم است بررسی دقیق و جزئی تری بر این موضوع داشته باشید.

 

  • بازدهی و زمان حصول نتیجه چقد برایتان اهمیت دارد؟ سئو یک استراتژی بلند مدت محسوب شده و برای مشاهده بازدهی مطلوب شاید ماه ها زمان لازم باشد. اگر کسی و کار شما نیاز به دریافت نتایج زود بازده دارد باید بر روی کلمات کم رقابت تر و چندبخشی تمرکز نمایید.

 

  • بازار هدف تخصصی چقد برای شما اهمیت دارد؟ آیا مخاطبان شما فقط طیف خاصی از مردم را شامل می‌شود یا قابل تعمیم به تمام مردم است. با در نظر گرفتن این مورد لازم است برای انتخاب اولین کلمات کلیدی اقدام نمایید.

 

  • هدف شما از افزایش ترافیک سایت چیست؟ آیا هدف شما افزایش فروش است یا هدف شما صرفا، تبلیغ برند و به نوعی برند سازی است. با در نظر گرفتن این موارد کلمات کلیدی تخصصی و عمومی را با استراتژی صحیح انتخاب نمایید.

اولین کلمات کلیدی سئو

ترکیب کلمات چندبخشی و تک جزئی(اصلی) را در نظر بگیرید

بخش بندی و فعالیت همزمان بر روی کلمات چندبخشی و اصلی، باید با در نظر گرفتن اهداف صورت گیرد. کلمات اصلی با به اصلاح Head Words کلماتی هستند که از یک یا دو جزء تشکیل شده و عموما رقابت بالایی در موتورهای جستجو گر دارند. برای مثال کلمه ” طراح داخلی ” یک کلمه پر رقابت و اصلی( تک جزئی) محسوب می‌شود.

کلمات چند بخشی یا به اصطلاح long-tail  کلماتی هستند که که از چند جزء تشکیل شده و رقابت پایین تری نسبت به کلمات اصلی دارند. برای مثال کلمه “بهترین طراح داخلی منازل” یک کلمه چند بخشی محسوب می‌شود.

 

  • استراتژی صحیح انتخاب اولین کلمات کلیدی سئو ایجاب می‌کند که بر اساس اهداف بلند مدت و کوتاه مدت، از کلمات کلمات چندبخشی و تک جزئی به طور همزمان استفاده نمایید.

 

  • کلمات کلیدی اصلی باید در کلمات چندبخشی مورد استفاده قرار گرفته و تولید محتوا و انشار کلمه کلیدی اصلی، بر چند بخشی مقدم است.

این مطلب را نیز از دست ندهید: 3 اشتباه رایج در سئو سایت


تهیه لیست اولیه را پیاده سازی نمایید

برای تهیه لیست اولین کلمات کلیدی سئو با طی کردن مراحل قبلی، شناخت کافی از استراتژی مناسب این کار را داشته و جحالا زمان آن رسیده است که اقدام عملی را انجام دهید.

  • ایده سازی اولیه و انتخاب کلمات روتین که به ذهنتان می‌رسد، اولین اقدام تهیه لیست اولین کلمات کلیدی سئو است. انتخاب کلمات مربوط به حوزه کاریتان را با توجه به خدمات یا محصولاتی که قرار هست ارائه دهید، از تک جزئی شروع نموده و کلمات چند بخشی را نیز وارد نمایید.

 

  • کلمات کلیدی حوزه کاریتان را بر اساس سرگروه اصلی مرتب نمایید. برای این کار ساختار کلمه را در نظر گرفته و چند سرگروه اصلی تعیین نمایید.

 

  • از سایت‌های موجود که بررسی کلمات کلیدی حوزه‌های کاری را انجام می‌دهند، استفاده نمایید. برای نمونه ” گوگل ترند” نمونه ای از این ابزار است که کلمات کلیدی را بر اساس سرچ و بازدید به طور رایگان در اختیار افراد قرار میدهد.

 

  • اصلاح لیست و ترتیب بندی را بر اساس میزان رقابت انجام دهید. با توجه به استراتژی مجموعه و اهداف بلند مدت و میان مدت، کلمات را برای انجام محتواسازی و دیگر موارد، مرتب نمایید.

در صورت نیاز به پشتیبانی برای انجام این موارد و مشاوره رایگان مارکت پیما می‌توانید شماره خود را در قسمت پایین سایت ثبت نموده و  جزء مشترکین مارکت پیما شوید.

منبع:

   مارکت پیما

 

 

نظر دهید