Skip links

ساخت تیزر حرفه ای

وقتی صحبت از حرفه‌ای بودن در ساخت تیزر میشه، یعنی از سناریو تا لوکیشن، نماسازی و فیلم برداری باید برنامه‌ای مشخص داشته باشیم! کسب و کار شما با یک تیزر حرفه‌ ای میتونه «قامتش» رو به رقباش نشون بده و «نگاه مخاطبش» رو جلب کنه. کار تیم ما از جایی شروع میشه که کاملا در جریان کسب و کار شما قرار بگیریم و بتونیم زبان مشترکی  بین دیدگاه مدیر کسب و کار، نیاز مخاطب و  «بازاریابی محتوا» ایجاد کنیم.

اگر وقت کافی برای مطالعه متن رو ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با تماس با شماره زیر و یا پیام در واتساپ با ما در ارتباط باشید تا نسخه اختصاصی برای ساخت تیزر حرفه ای شما رو تقدیم کنیم.

برای ساخت تیزر حرفه ای یک تیم قوی و کاربلد همراه شماست ... !

برای ساخت تیزر حرفه ای یک تیم قوی و کاربلد همراه شماست

برای مراحل مختلف ساخت تیزر، افرادی که تجربه کافی، خلاقیت و انگیزه دارند، به کار گرفته شده تا «نتیجه کار» مورد قبول و کارآمد باشد.

تیم سناریو نویسی که مرحله اول ساخت تیزر است، از نویسنده‌های دوره دیده و دانش آموخته این حوزه هستند و سال‌ها در این موضوع تحقیق داشته اند. تیم فیلم برداری در طی این ۱۰ سال در هر پروژه ای سعی کردن که تجربیات جدیدی رو یاد بگیرن و آزمون خطاهای لازم رو انجام بدن. مرحله آخر که تدوین و ادیت هست توسط کسایی انجام میشه که به نرم افزار  مسلط هستن و دیدگاه یک «مدیر هنری» دارن ! 

ساخت تیزر با بهترین قیمت

 یک تیزرویدئوی بی‌نقص باید در عین جلب نظر بینندگان و ایجاد اشتیاق در آن‌ها، اطلاعات را تنها به میزان کافی ارائه دهد.

کیفیت بالای تیزر از دغدغه‌های همیشگی در تبلیغات محصولات و خدمات است، با این حال، شکی در اهمیت «صرفه‌ی اقتصادی» آن‌ها نیست. تیزرویدئوها تنها بخشی از تبلیغات یک محصول بوده و مدیریت هزینه‌ها اولویتی حیاتی در فرآیند «بازاریابی» محسوب می‌شود. در ادامه به هزینه‌های فرآیند ساخت تیزر خواهیم پرداخت.

عواملی تعیین‌کننده‌ هزینه ساخت تیزر 

ساخت تیزر با روش‌های معمول، از چندین مرحله تشکیل شده که هر یک از آن‌ها می‌تواند عاملی تاثیرگذار در  هزینه تولید ویدئو باشد. با این حال، اولین نکته در مورد ویدئو تیزرها فهم این است که آن‌ها در انواع و برای هدف‌های متفاوتی تولید می‌شوند. در ادامه با مهم‌ترین فاکتورهای تعیین‌کننده‌ی قیمت تیزرها آشنا می‌شویم.

  • سناریو ویدئو 
  • کیفیت ساخت تیزر با توجه به بستر پخش 
  • لوکیشن و فضاسازی 
  • نیاز یا عدم نیاز به بازیگر 
  • تخمین زمان اجرای پروژه 

برخی نمونه کارهای ساخت تیزر توسط مارکت پیما 

چه تیزری متناسب با نیاز شماست؟ 

نرخ روزانه برای فیلمبرداری نیمه‌حرفه‌ای با حرفه‌ای بسیار متفاوت است، همانطور که کیفیت آن‌ها با هم متفاوت خواهد بود. با این همه، نبود کیفیت بالا همیشه اتفاق بدی نیست، ویدئوهایی مانند ویدئوهای آموزشی و سرگرمی می‌توانند حتی با کیفیتی آماتور نیز به خوبی اثرگذار باشند.

هرچند ویدئوهای برندینگ برای شرکت‌های بزرگ، در صورتی که کاملا حرفه‌ای ساخته نشده باشند، می‌توانند حتی اعتبار شرکتشان را خدشه‌‌دار کنند.

مدت زمان تیزر

هرچه تیزر شما طولانی‌تر باشد، ساخت‌ آن گران‌قیمت‌تر نیز خواهد بود. این تفاوت می‌تواند به حدی فاحش باشد که با افزایش طول تیزرویدئو از 2 به 3 دقیقه، هزینه‌های سرسام‌آوری به شما تحمیل شود. هرچند شاید این اختلاف قیمت تنها برای شصت ثانیه عجیب به نظر برسد، اما آن شصت ثانیه می‌تواند چالش‌های گرافیکی بسیاری را شامل شود. بگذارید نگاهی به بخشی از این پروسه داشته باشیم

سناریو ساختاری ویدئو 

هرچه ویدئو طولانی‌تر باشد، عناصر بیشتری در طراحی و فیلمنامه‌ی آن به کار خواهد رفت، که این خود مسئله‌ای زمان‌بر است.

سناریو اجرایی تیزر 

بر اساس برنامه‌تان، شما ممکن است نیاز به فیلمبرداری در چندین مکان مختلف داشته باشید، که ممکن است چندین روز به طول بینجامد. هرچه این زمان طولانی‌تر باشد، جدای از داستان‌پردازی طولانی‌تر، بایستی از المان‌های بیشتری برای طراحی هر صحنه‌ی آن نیز استفاده شود.

لوکیشن مناسب برای  فیلم برداری 

یکی از مهم ترین مولفه های ساخت تیزر لوکیشن و نماهایی هست که فیلم برداری در آن صورت میگیرد. 

تدوین حرفه ای ویدئو 

هرچه فرآیند فیلمبرداری طولانی‌تر باشد، به زمان بیشتری برای ادیت آن نیاز خواهد بود.

همانطور که می‌بینید، حتی افزایشی یک دقیقه‌ای در طول تیزر شما می‌توانید هزینه‌هایی هرچند نسبی، ولی قابل‌توجهی را برای شما به وجود بیاورد.

یک نکته مهم !

در صورتی که شما استفاده از دیگر فرمت‌های تبلیغات، مانند پوسترها، را به استفاده از تیزرویدئوها ترجیح بدهید، بازخوردهای بسیار متفاوتی را دریافت خواهید کرد. برای مثال در پلتفرم اینستاگرام، ویدئوهای تبلیغاتی حدود چهل درصد مراجعه‌ی بیشتری در مقایسه با عکس‌ها و پوسترها دریافت می‌کنند. همچنین بیش از نیمی از کاربران این پلتفرم ترجیح می‌دهند می‌دهند تا ویدئوهای بیشتری از برند محبوبشان مشاهده کنند.

به عبارتی دیگر، ویدئوها و تیزرها عملکرد بهتری از دیگر فرم‌های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی پرمخاطب از خود نشان داده‌اند.

بنابراین می‌توان ساخت تیزر را به عنوان سرمایه‌گذاری‌ای بلندمدت‌تر، اما با بازگشت سرمایه‌ای بسیار بیشتر در نظر گرفت. مشاوران ما در مارکت پیما با احاطه بر بازارهای تبلیغاتی، به شما در مقایسه‌ی عملکرد احتمالی‌تان با استفاده از فرمت‌های متفاوت تبلیغاتی کمک خواهند کرد.

استفاده از تیزرهای آماده !

همانطور که به مراحل پرهزینه‌ی ساخت یک تیزر حرفه‌ای اشاره کردیم، می‌دانیم که تیزرهای گران‌قیمت تنها راه چاره نیستند. شما مجبور به طی تمامی این مراحل برای دستیابی به نتیجه‌ی مورد نظر خود نیستید.

از دیگر گزینه‌هایی که می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ی تمام شده در پروژه‌هایتان کمک کند، استفاده از تیزرهای آماده است. تیزرهای آماده ضمن برخورداری از ویژگی‌های اساسی تیزرویدئوهای متداول، در طرح‌ها و تمپلیت‌های متنوعی ارائه می‌شوند. واضح است که استفاده از این تمپلیت‌ها، مانند ساخت تیزرهای متداول، به شما حق انتخاب و گزینه‌های متعددی ارائه نمی‌دهد. شما با انتخاب هر تمپلیتی در نهایت بایستی تعدادی از ایده‌آل‌های خود را کنار گذاشته و از آن‌ها کوتاه بیایید. در عین حال، سادگی کار با آن‌ها، برخورداری از استانداردهای تیزرها در کنار

بهره‌وری و قیمت تیزر تبلیغاتی  !

یکی دیگر از راه‌های ساخت تیزر با بهترین قیمت، افزایش بهره‌وری محتوای تولیدی است.در این روش، شما از پرداخت هزینه‌های اضافی برای ساخت تیزرهایی که با هدف شما منطبق نیستند، جلوگیری می‌کنید. راه‌های متفاوتی برای مدیریت هزینه‌ها به این صورت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

زمانی که در حال برنامه‌ریزی برای ساخت تیزر محصول خود هستید، بایستی نکات بسیاری را در مورد مخاطبان خود در نظر بگیرید. از مهمترین این نکات، سن و علایق احتمالی مخاطبان شماست. برای مثال، روش‌های قدیمی تبلیغ یا انتشار تیزرویدئوی شما در فضاهایی که جوانان در آن‌ها فعالیت ندارند، از شانس پایینی برای جلب توجه آن‌ها برخوردار است. اگر این گروه سنی از مخاطبان اصلی شما به شمار می‌روند، تیزر شما می‌تواند از کتاب‌ها یا فیلم‌های محبوب الهام گرفته و با انتشار در پیج‌های پروداکتیو، تاثیری حداکثری داشته باشد.

بنابراین: 

بایستی به این نکته توجه کرد که از مهم‌ترین شاخصه‌های مدیریت هزینه‌های ساخت تیزر، مدیریت زمان صرف شده برای ساخت آن است. واضح است که شما با کاهش زمان تولید تیزرویدئو، هزینه‌های جانبی آن‌ را نیز کاهش خواهید داد. با این حال، استفاده‌ی بهینه از زمان، خود فاکتوری پیچیده در تولیدات گرافیکی به شمار می‌رود. مدیریت زمان در تیم‌های هنری نتیجه‌ی تجربه و هماهنگی حاصل از آن، در کنار دانش بروز آنهاست. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کاهش زمان ممکن است بر کیفیت محصول نهایی تاثیر گذاشته و نتیجه‌ی عکس بگذارد. بنابراین، شما بیش از هر چیزی به مدیریتی قوی برای به انجام رساندن پروژه‌ی خود طبق برنامه‌ی مدنظرتان نیاز دارید. تیم ما در مارکت پیما با بهره از متخصصان و هنرمندان حوزه‌ی طراحی و گرافیک در کنار مدیریتی مجرب و خبره از مدیریت احسن پروژه‌ی شما اطمینان حاصل خواهد کرد.

مشاوره و پشتیبانی تیم مارکت پیما برای ساخت تیزر

بخش زیادی از ساخت تیزر شما با ارائه محصول نهایی به پایان می‌رسد. با این حال، اشتراک آن و آنالیز بازخوردهای مخاطبان مهم‌ترین بخش این دسته از تبلیغات به شمار می‌رود. با تجزیه و تحلیل دیدگاه‌های مخاطبان، شما می‌توانید محصول خود و استراتژی‌های تبلیغاتی محور آن را ارتقا داده و از ایجاد هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید. تیم مارکت پیما با دانش و تجربه‌ی طولانی خود در زمینه‌ی ویدئوهای تبلیغاتی، از حصول نتیجه‌ی مورد نظر شما اطمینان حاصل می‌کند.