Skip links

در اینستاگرام چه تعداد فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشیم

در اینستاگرام چه تعداد فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشیم

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در دنیا توانسته نظر طرفداران بی‌شماری را به سمت خود جلب کند. از این رو بسیاری از ایرانیان در این نرم‌افزار یک یا چند صفحه دارند و از طریق آن به اشتراک‌گذاری روزمرگی‌ها و تبلیغ کسب و کار خود می‌پردازند. حال یکی از مهمترین دغدغه‌های این کاربران و فعالان اینستاگرام تعداد فالوور و فالو آنفالو کردن در آن است که در صورت عدم آگاهی از قوانین و محدودیت‌های این شبکه اجتماعی حتما با مشکل بلاک شدن مواجه خواهند شد.

بنابراین اگر می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را حفظ کنید باید درباره قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام در زمینه لایک کردن، کامنت گذاشتن، دایرکت کردن، فالو آنفالو و غیره اطلاعاتی کسب کنید؛ پس با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

 

چگونه فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشویم !

بسیاری از افراد بدون اطلاع از محدودیت‌های اینستاگرام اقدامات زیادی را جهت دیده شدن صفحه خود در این شبکه اجتماعی انجام می‌دهند و با فالو آنفالو کردن مکرر باعث می‌شوند که اکانت آنها دچار مشکل شود. این مشکل به گونه‌ای است که به دلیل عدم تطابق فعالیت شما با قوانین، گاهی برای چند ساعت یا حتی چند روز امکان دسترسی به امکانات اینستاگرام برای پیج و اکانت شما بسته می‌شود. یکی از قوانین موجود در این شبکه اجتماعی مربوط به حد مجاز فالو یا آنفالو کردن کاربران در لحظه است که با محدودیت‌هایی همراه است.

در سال‌های گذشته ادمین پیج‌های اینستاگرام برای افزایش فالوورهای خود از ربات‌هایی استفاده می‌کردند که از طریق هشتگ‌ها، لایک‌ها و کامنت دیگر کاربران، آنها را شناسایی و فالو می‌کردند و بعد دوباره از طریق ربات‌ها به صورت خودکار آنها را آنفالو می‌کردند. اما از سال 2020 با تغییر الگوریتم فعالیت در اینستاگرام پیج‌های دارای ربات شناسایی شدند و اکانت آنها بلاک و اسپم شدند. از آن به بعد کاربران با ترفندهای مختلف اقدامات فالو آنفالو را انجام می‌دهند اما به گونه‌ای که از حد مجاز خارج نشوند تا منجر به بلاک آنها شود.

در اینستاگرام چه تعداد فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشیم

چگونه فالو آنفالو را آغاز کنیم؟

وقتی یک پیج در اینستاگرام راه‌اندازی می‌کنید ابتدا نام مناسبی برای آن انتخاب کنید و عکس پروفایل مرتبطی برای آن قرار دهید. قسمت بیوگرافی را تکمیل و موضوع صفحه و خدماتی که قرار است آن را برای مشتریان و فالوورهای خود ارائه دهید را بیان کنید. سعی کنید 10 تا 15 پست با کیفیت مرتبط با موضوع پیج خود را منتشر کنید و سپس به دنبال جذب فالوور بروید.

در اولین اقدام برای افزایش فالوور، پیج اینستاگرام خود را به دوستان و آشناییان خود معرفی کنید تا آن را فالو کنند. در این مدت نیز انتشار تولید محتواهای مناسب با هشتگ‌گذاری مناسب را ادامه دهید. حال جهت فالو آنفالو کردن باید دنبال مخاطب‌هایی باشید که با محتوای پیج شما تناسب داشته باشند.

البته نباید ظرف مدت کوتاه درخواست‌های متعدد دنبال کردن به اکانت‌های مختلف ارسال کنید که به دلیل شناسایی به عنوان ربات بلاک خواهید شد. بنابراین به صورت نامنظم و در ساعت‌های مختلف نسبت به فالوو کردن کاربران اقدام کنید. همچنین در بحث آنفالو نیز باید اینگونه رفتار کنید تا اکشن بلاک نشوید.

برای تولید محتوا و مدیریت صفجه اینستاگرام بهتره از ادمین حرفه ای اینستاگرام استفاده کنید !

روزانه چه تعداد آنفالو کنیم تا بلاک نشیم !

در قوانین اینستاگرام محدودیتی در زمینه تعداد دنبال‌کننده وجود ندارد اما افراد به طور روزانه می‌توانند تعداد محدودی را فالو آنفالو کنند. از آنجاییکه فالو و آنفالو کردن کاربران از نظر هوش مصنوعی اینستاگرام یک نوع فعالیت به شمار می‌آید، از این رو کاربران روزانه می‌توانند با فاصله‌های نامنظم تنها برای ۲۰۰ حساب کاربری درخواست فالو یا آنفالو ارسال کنند. در صورتیکه در بازه زمانی کوتاه نسبت به فالو کردن کاربران زیادی اقدام کنید، حساب کاربری شما تا 24 ساعت مسدود می‌شود و در این مدت نمی‌توانید پیج کسی را فالو کنید.

گفتنی است، همانند فالو کردن و ارسال درخواست دنبال کردن پیج در اینستاگرام، در بحث آنفالو کردن نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. به طوری که ادمین‌ یک پیج در اینستاگرام روزانه تنها می‌تواند 70 نفر از دنبال‌کنندگان خود را آنفالو کند. در صورتی که بیش از این حد مجاز آنفالو کند، اینستاگرام به علت تشخیص وجود ربات، تا 24 ساعت به اکانت مربوطه اجازه آنفالو کردن را نمی‌دهد.

در اینستاگرام چه تعداد فالو آنفالو کنیم تا بلاک نشیم

چگونگی رفع مشکل فالو کردن در اینستاگرام

بسیاری از کاربران اینستاگرام به دلیل عدم آگاهی از قوانین این شبکه اجتماعی با مشکل محدودیت فعالیت در پیج خود مواجه می‌شوند. در این راستا یکی از اصلی‌ترین اقدامات جهت رفع این محدودیت این است که برای مدت یک هفته پیج خود را باز نکنید تا از بلاک خارج شوید.

روش دیگر این است که درخواست بازبینی دوباره پیج را با انتخاب گزینه tell us به اینستاگرام ارسال کنید تا عدم ربات بودن اکانت شما را بررسی کند. همچنین جهت رفع محدودیت فالو آنفالو از طریق گزینه Help با پشتیبانی اینستاگرام ارتباط برقرار و گزارش مشکل خود را ارسال کنید.

نقش فالو آنفالو در رشد صفحه اینستاگرام

فرایند فالو آنفالو در صورتیکه با آگاهی و شناخت کاربران واقعی و فیک انجام شود به طور حتم سبب رشد فالوورهای صفحه اینستاگرام خواهد شد. بنابراین سعی کنید اکانت‌های فعال، غیرفعال و حتی ربات‌ها را تشخیص دهید و بعد نسبت به فالو کردن آنها اقدام کنید تا آن اکانت نیز متقابلا به شما فالوبک بدهد. به عبارتی دیگر برای اکانتی درخواست دنبال کردن ارسال کنید که به درخواست شما پاسخ داده و آن را بپذیرد.

در غیراینصورت تعداد فالوورهای شما زیاد می‌شود در حالی که تأثیری در میزان لایک‌ها، کامنت‌ها و اشتراک‌گذاری پست‌های شما توسط دیگر اکانت نخواهد داشت. چون این فالوورها واقعی نیستند و بیشتر نقش یک ربات را دارند. در این بین اکانت‌هایی واقعی هستند که با وجودی که به درخواست شما فالووبک دادن اما هیچ واکنشی نسبت به پست‌های شما از طریق لایک یا کامنت‌گذاری نمی‌دهند.

بنابراین در صورتیکه تعامل و تعادلی بین فالوورها و تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها برقرار نشود اینستاگرام به راحتی پیج شما را اسپم می‌کند و اجازه نمی‌دهد که پست‌های شما در هشتگ‌ها و قسمت اکسپلور دیده شود. بر این اساس فرصت رشد از پیج شما به دلیل فعالیت‌های خارج از قوانین اینستاگرام گرفته می‌شود.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با محدودیت‌ها و قوانین اینستاگرام در بحث فالو آنفالو کردن آشنا کنیم و در ادامه نیز تعداد درخواست فالو و آنفالوهایی که به صورت روزانه مجاز به ارسال هستید و همچنین اقدامات مورد نیاز و روش‌هایی را که برای رفع بلاک شدن پیج اینستاگرام لازم است انجام دهید را نیز بیان کردیم.

نظر دهید