Skip links

تبلیغات اینستاگرام برای رستوران ها

تبلیغات اینستاگرام برای رستوران ها

نوع مخاطبان شما، تعیین کننده رویکرد شما در خصوص « تبلیغات اینستاگرام برای رستوران » شما خواهد بود. با توجه به این موضوع که در چه لوکیشنی فعالیت دارید و چه منو و خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهید، لازم است تا تبلیغات صحیح خود را در فضای اینستاگرام پیاده سازی کنید. تیم مارکت پیما به شما کمک می‌کند تا در بازه زمانی منطقی و با بهترین هزینه ممکن، به نتایج مطلوب برای بازاریابی برسید.

  1. محتوای اصولی
  2. مدیریت صفحه با ادمین متخصص 
  3. تبلیغات راهبردی از طریق صفحات مرتبط/ اینفلوئنسر و میکرو اینفلوئنسر 

 

جهت مشاوره رایگان با شماره زیر در ارتباط باشید.

رهام نعمتی ۰۹۱۲۲۹۵۶۳۵۸

 


آیا تبلیغات اینستاگرام برای رستوران ها امکان پذیر است؟ آیا می‌توان با استفاده از اینستاگرام یک رستوران را به درستی معرفی کرد؟ آیا از طریق اینستاگرام می‌شود برای یک رستوران مشتری جذب کرد؟ چگونه می‌شود برای بازدیدکنندگان صفحه اینستاگرامی یک رستوران هیجان ایجاد کرد تا به رستوران مراجعه کنند؟ اینها بخشی از سوالاتی است که صاحبان رستوران‌هایی که به دنبال روش‌های نوین بازاریابی و فروش هستند به آن فکر می‌کنند. در این مطلب تلاش می‌کنیم تا پاسخ مناسبی برای این سوال‌ها ارائه کنیم.  

امروزه هرچیزی را که فکر کنید می‌توانید در اینستاگرام پیدا کنید. از جواهرات گرانقیمت تا ارزان‌ترین محصولات در اینستاگرام بازاریابی می‌شوند. از فروش ویلا و مسکن تا ارائه خدمات نظافتی منازل و همچنین انواع فروشگاه‌ها و رستوران‌ها به معرفی و جذب مشتری در اینترنت و مخصوصا شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌پردازند. در همه این محصولات و خدمات هم می‌توانید پیج‌های موفق و ناموفق را در کنار هم ببینید. اما به صورت کلی، برخی از محصولات و خدمات در اینستاگرام موفق‌تر از سایرین هستند. رستوران‌ها از نمونه‌های موفق‌تر در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناخته می‌شوند.

تاثیر تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها

تعداد رستوران‌ها هر روز در حال افزایش است. رستوران‌های جدید، با روش جدید دکوراسیون، با روش طبخ غذای جدید وبا استفاده از ظروف جدید را می‌توانید در سطح شهرهای بزرگ و حتی در شهرهای کوچک ببینید. در این بازار شلوغ و پررقابت، اگر بخواهید موفق باشید، باید بازاریابی و جذب مشتری خوبی نیز داشته باشید.

در گذشته اگر کسی به دنبال پیدا کردن یک رستوران خوب بود از آشنایان سوال می‌کرد و با اعتماد به نظر آنها رستوران خود را انتخاب می‌کرد. در نتیجه رستوران‌ها فقط با ارائه غذای خوب در یک محیط خوب و با برخورد خوب به راحتی به شهرت می‌رسیدند و در کسب و کارشان موفق می‌شدند. اما با بزرگ‌تر شدن شهرها و افزایش تعداد رستوران‌ها این شناخت نیز کمتر شده است و معرفی رستوران فقط از طریق مشتریان قبلی روش کارآمدی نیست. همچنین ممکن است که رستورانی تازه تاسیس باشد و بخواهد که با یک شروع موفق به آینده موفق‌تری برسد و به اصطلاح اهالی بازار، دوره خاک خوری کسب و کارش را کوتاه‌تر کند.

در نتیجه علم بازاریابی به کمک صاحبان رستوران می‌آید. هرچند هنوز هم روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی در دنیای واقعی اثر گذار است، اما فرصت بازاریابی و تبلیغات در فضای مجازی را نباید از دست بدهید. حداقل در ایران بهترین جایی که برای معرفی رستوران شما در فضای مجازی وجود دارد، اینستاگرام است.

در این شبکه اجتماعی پرطرفدار که امروزه به قوی‌ترین بازوی تبلیغاتی تبدیل شده است، شما می‌توانید هر لحظه با مشتریان خودتان در ارتباط باشید و همچنین مشتریان جدیدی برای رستوران خود جذب کنید. تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها البته نیاز به تخصص خاص خودش دارد. ایده‌ای که برای ایجاد جذابیت در یک صفحه اینستاگرامی فروش زیورآلات مفید خواهد بود برای یک صفحه اینستاگرامی رستوران ممکن است مناسب نباشد و برعکس.

تبلیغات اینستاگرام برای رستوران ها

چگونه تبلیغ در اینستاگرام را برای رستوران ها را شروع کنیم؟

اگر به این نتیجه رسیده‌اید که تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها موفق خواهد بود، با ما باشید تا مرحله به مرحله این مسیر را برای شما توضیح بدهیم.

ساخت اکانت برای بازاریابی در اینستا

اولین قدم برای شروع تبلیغات یک رستوران، ساخت اکانت در اینستاگرام و ایجاد پیج اختصاصی است. یادتان باشد که شما نیاز به یک اکانت تجاری خواهید داشت. نام پیج خودتان را با دقت و بدون عجله انتخاب کنید. قسمت بیوگرافی (BIO) را فراموش نکنید. تقریبا بیشتر افرادی که به صفحه اینستاگرامی شما مراجعه خواهند کرد، این قسمت را می‌خوانند. در نتیجه اگر بیوگرافی جذابی داشته باشید، احتمال جذب مخاطب بیشتری خواهید داشت.

استراتژی محتوای اینستاگرام برای رستوران 

استراتژی محتوا و برنامه ریزی برای صفحه خودتان را حتما باید با آگاهی و تسلط بر اینستاگرام و مخاطبان اینستاگرام انجام دهید. اگر بدون برنامه محتوای اینستاگرامی خود را ایجاد کنید و فقط به بارگذاری انواع محتوا در اینستاگرام مشغول باشید، احتمال موفقیت شما در کمترین حد ممکن خواهد بود.

از ابزارهای اینستاگرامی استفاده کنید

مهمترین ابزار در تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها، آنالیزگرها هستند. اطلاعاتی که از آنالیز صفحه و کاربران خودتان به دست خواهید آورد برای اصلاح برنامه ریزی اولیه خود کمک بگیرید. اگر آنالیز درستی انجام داده باشید، ساعت بارگذاری محتوای خود را به خوبی خواهید دانست. همچنین نوع پستی که بیشترین جذابیت را برای مشتریانتان دارد پیدا خواهید کرد و مسیر پست‌های بعدی خود را بهتر خواهید شناخت.

خلاقیت، مهم‌ترین گام در مارکتینگ رستوران

اگر می‌خواهید در اینستاگرام موفق باشید، باید خلاقیت داشته باشید. کاربران این شبکه اجتماعی با انبوهی از محتوای تصویری روبرو هستند. اگر یک محتوا تکراری و یا بدون خلاقیت هیجان انگیزی باشد، کاربران سایر محتوای شما را نیز رها خواهند کرد و شما را فالو و پیگیری نخواهند کرد.

مثلا تاریخچه رستوران خود را با روش جذابی برای مشتریانتان تعریف کنید. یا از انگیزه‌های خودتان برای راه اندازی یک رستوران جدید بگویید. همچنین می‌توانید منوی خود را با عکس‌ها و فیلم‌های جذاب معرفی کنید و یا منوی خود را با نمونه‌های معروف و موفق خارجی مقایسه کنید. یادتان باشد که نیازی نیست این کار را با لحن جدی و منتقدانه‌ای انجام دهید. البته نیازی هم نیست که حتما یک کلیپ طنز بسازید. این موضوع به استراتژی محتوایی شما مربوط می‌شود.

مدیریت صحیح صفحه رستوران 

هشتگ‌ها به شما کمک زیادی خواهند کرد. هشتگ‌های مفید و کاربردی را پیدا کنید و در پست‌های خودتان قرار دهید. یادتان باشد که لوکیشن شما یکی از راهکارهایی است که اینستاگرام از طریق آن کمک زیادی در معرفی پیج شما خواهد کرد.

تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها

اینفلوئنسرها را فراموش نکنید

اینفلوئنسرها افراد مشهوری در شبکه اجتماعی هستند که فالوورهای زیادی دارند و درآمد خود را اصولا از معرفی سایر پیج‌ها کسب می‌کنند. اینفلوئنسرهای مناسب خود را پیدا کنید و تبلیغات خود را به آنها بدهید تا بتوانید از بین فالوورهای آنها، مشتریان جدیدی کسب کنید.

احترام به مشتری و احترام به فالوور

همانطور که برای مشتریان حضوری خودتان احترام قائل می‌شوید، برای فالوورهای خودتان که در واقع مشتریان آینده شما خواهند بود احترام قائل باشید. به نظرات آنها توجه کنید و به کامنت‌ها حتما پاسخ مناسب بدهید. یکی از مهمترین روش‌های احترام به فالوور، ارائه محتوای خوب، مفید و جذاب است.

پردازش صحیح محتوا در پیج اینستاگرام رستوران

سعی کنید تمامی خدماتی که به مشتریانتان می‌دهید را در اینستاگرام نشان دهید. شاید موردی باشد که به نظر شما کم اهمیت باشد، اما برای مشتریانی مهم باشد. همچنین همیشه خدمت متمایزی برای ایجاد تفاوت بین رستوران شما و سایر رستوران‌ها داشته باشید. خدمت متمایز شما می‌تواند یک تخفیف جذاب برای فالوورهای پیج شما در اولین مراجعه باشد. سعی کنید از خلاقیت خوبی در ایجاد تمایز استفاده کنید تا بتواند بیشترین نتیجه را برای شما داشته باشد.

از فالوورها کمک بگیرید

هرچقدر بیشتر بتوانید فالوورهای خودتان را فعال کنید، بیشتر موفق خواهید بود. مشارکت و فعالیت کاربران در پیج رستوران شما و یا حتی در پیج‌های شخصی آنها می‌تواند باشد. مثلا ساده‌ترین روش این است که فالوورها از صرف غذا در رستوران شما عکس بگیرند و با تگ کردن پیج رستوران شما، این عکس را در اینستاگرام به اشتراک بگذارند. در قبال این فعالیت و یا مشارکت دیگری که می‌خواهید فالوورها داشته باشند، شما نیز به آنها امتیازاتی ارائه کنید یا با قرعه کشی به برخی از آنها جوایزی مرتبط با رستورانتان بدهید.

محیط رستوران را در اینستاگرام بازسازی کنید

کسی که از صفحه شما بازدید می‌کند فقط دنبال جایی برای غذا خوردن نیست. او هم غذای خوبی از شما می‌خواهد و هم اینکه انتظار دارد تا اگر به رستوران شما مراجعه کرد در محیطی دوست داشتنی غذای خودش را میل کند. پس سعی کنید محیط رستوران خود را در اینستاگرام به خوبی نشان دهید. این موضوع را در ساعت‌ها و روزهای متفاوتی نشان دهید. مثلا بگویید، رستوران ما در شب یلدا.

انتقال لذت غذا خوردن از طریق اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی برای رستوران ها بخش مهمی به نام معرفی منوی رستوران دارد. به غیر از اینکه منوی خود را در پیج اینستاگرام رستوران قرار می‌دهید. تک تک غذاهای خود را در منو با تصویرهای واقعی و جذاب معرفی کنید. حتی می‌توانید روش پخت آن غذا را نیز معرفی کنید. اگر مشتریان حضوری شما اجازه دادند، از غذاها با مشتریان واقعی عکس یا فیلم بگیرید و در پیج رستوران منتشر کنید.

حتی می‌توانید گزارشی از نظرات مشتریان تهیه کنید و به صورت سریالی با تگ کردن آنها در پیج خودتان منتشر کنید، یا حتی مشتریان این گزارش را در پیج‌های شخصی خودشان با تگ کردن شما به اشتراک بگذارند. با استفاده از این روش‌ها و موارد مشابه دیگر، می‌توانید لذت غذایی را به مخاطبان اینستاگرامیتان منتقل کنید.

حس صمیمیت و کنجکاوی فالوورها را تحریک کنید

از اتفاقات پشت صحنه و اخبار داخلی رستورانتان پست‌هایی تهیه و منتشر کنید. همه دوست دارند از پشت صحنه جایی که دوست دارند باخبر باشند. مثلا از اتفاقات آشپزخانه بگویید و یا کارکنان خود را به روشی دوستانه معرفی کنید. این موضوع حس صمیمیت بین شما و مخاطبان شما ایجاد خواهد کرد.

در کنار این موضوع می‌توانید خلاقیت بیشتری داشته باشید و با سوالاتی که جواب آنها در داخل رستوران است، مخاطبان خود را کنجکاو و تشویق به حضور در رستوران کنید. مثلا بپرسید که فردا شب کدام بازیگران مهمان رستوران ما خواهند بود؟

یادتان باشد که مهمترین نکات برای موفقیت در اینستاگرام، تسلط و تجربه در اینستاگرام به همراه خلاقیت است.

نظر دهید