Skip links

ساخت تیزر با کیفیت

ساخت تیزر با کیفیت

تیزرها از جمله روش‌های تبلیغاتی با محبوبیت فزاینده‌ هستند که به دلایل مختلفی از جمله انطباق‌پذیری بالای خود، در شرایط مختلف به کار می‌روند. کاربرد تیزرها تنها به تبلیغ فیلم‌ها محدود نشده و می‌توانند نقش ارزشمندی در هر کمپین بازاریابی دیگری نیز داشته باشند. با این حال، محبوبیت تیزر با کیفیت، لزوما دلیل مشابهی با محبوبیت دیگر سبک‎‌های تبلیغاتی و ویدئویی ندارد.

بسیاری از محتواهای موجود بر اینترنت برای جلب رضایت مشتریان و مخاطبان ساخته می‌شوند. معمولا هدف اصلی این محتواها (بخصوص محتواهای ویدئویی) ارائه‌ی تمام سرگرمی، اطلاعات و احساساتی است که افراد می‌طلبند، به امید این که در صورت موفقیت، به اهداف دیگر نیز دست بیابند. با این حال، هدف تیزرها و حتی تریلرها، چیزی بسیار متفاوت (اگر نه مخالف) از این روش است. این سبک از ویدئوها به‌طور ویژه برای جلب توجه بینندگان و برانگیختن کنجکاوی آن‌ها طراحی شده‌اند. ساخت تیزری با کیفیت و موفق هنگامی اتفاق می‌افتد که شما تنها اجازه‌ی چشیدن ذره‌ای از مزه‌ی محتوا یا محصولتان را به مخاطبانتان بدهید. بدین روش، شما می‌توانید اشتیاق لازم برای دنبال کردن محتوا و محصول خود را القا کنید.

تیزرها روشی برای آماده کردن مخاطبان شما پیش از اشتراک محصول یا محتوای نهایی هستند و ما در مارکت پیما در این مفهوم هیچ شکی به خود راه نخواهیم داد. در ادامه فاکتورهای مهم ساخت تیزرهای باکیفیت را به شما معرفی خواهیم کرد.

تجهیزات مورد نیز برای ساخت تیزر باکیفیت

شکی نیست که هدف و داستان تیزرویدئو در کیفیت و در نتیجه موفقیت آن تاثیر بسزایی دارد، اما نقش تجهیزات آن را نمی‌توان نادیده گرفت. اگر بنا بر جلب توجه مخاطبان است، علاوه بر داستانی جذاب برای تیزر ویدئویی خود، نیاز به رزولوشن‌های بالا خواهید داشت. برای دستیابی به این مهم، ممکن است به طیف گسترده‌ای از تجهیزات فیلمبرداری، نورپردازی و دیگر المان‌ها نیاز داشته باشید. جهت اطلاع از ابزار و تجهیزات حرفه‌ای که مارکت پیما برای ساخت تیزر از آن‌ها بهره می‌برد، اینجا کلیک کنید.

ساخت تیزر با کیفیت

ویرایش پس از فیلمبرداری

حتی با بهترین کادر و تجهیزات، ویدئویی نهایی همچنان راهی نسبتا طولانی تا تبدیل شدن به تیزر مدنظر شما خواهد داشت. تنها با ادیتی مناسب است که می‌توان از حداکثر پتانسیل ایده‌های شما و همچنین تجهیزات فیلمبرداری گران‌قیمت استفاده کرد. در این راستا، طیف وسیعی از نرم‌افزارها مورد استفاده‌اند که هر کدام ممکن است برای هدف خاصی به کار روند. از جمله‌ی این نرم‌افزارها می‌توان به Adobe Premiere Pro، Adobe After Effects، Adobe Photoshop و Blender اشاره کرد. ویرایشگران و هنرمندان VFX ما در مارکت پیما با تسلط و تجربه‌ی سالیان خود، مشتاقانه منتظر ارتقا و بهبود ویدئوهای مخصوص تیزر شما هستند.

در ادامه، به دیگر عناصر مورد نیاز برای ساخت تیزر در حول محور داستان و نحوه‌ی طراحی آن می‌پردازیم.

معرفی برند یا محصول شما

مخاطبان شما ممکن است از طرق بسیار متفاوتی تیزرویدئوی شما را پیدا و تماشا کنند. ازین‌رو، ممکن است هیچ ایده‌ای نداشته باشند که شما که هستید، شرکت شما چه می کند یا محصول شما چگونه کار می‌کند. در عین حال، ممکن است نخواهید (و نباید!) همه‌ی این جزئیات را به یکباره فاش کنید. معما و رمز و راز می‌تواند ابزار قدرتمندی در تیزرها باشد، اما باید زمینه‌ای را ارائه دهید تا بینندگان مرتبط بودن فعالیت‌هایتان را درک کنند.

چنین زمینه ممکن است به یک مقدمه سریع خلاصه شود، مانند: «سلام، من جیمز باند هستم، جاسوس بین‌المللی» یا متنی روی صفحه‌ی نمایش باشد، مانند: «جیمز باند، جاسوس بین‌المللی». شما همچنین می‌توانید از عکس‌هایی بهره ببرید که به افراد در درک فعالیت‌های شما کمک می‌کند (مانند صحنه‌هایی که جیمزباند از هلیکوپتر بیرون می پرد یا در حال سقوط از ساختمان است).

ساخت تیزر با کیفیت

تایید اجتماعی برای ساخت تیزر با کیفیت

تایید اجتماعی (Social proof) تأثیری فوق‌العاده در بازاریابی دارد. اگر بینندگان شما بدانند که دیگران به محصول شما اعتماد دارند، احتمال اینکه خودشان آن را تهیه کنند، بیشتر است. به همین جهت، گنجاندن نوعی از تایید اجتماعی در تیزرتان، می‌تواند تاثیر مثبتی در نظر دیگر افراد راجع به محصول و خدمات شما داشته باشد. این تایید ممکن است رضایت یک مشتری، نقل قولی از مقالات خبری یا نقدها، تصاویر یا ویدیوهای افرادی باشد که از محصول شما استفاده می‌کنند.

محتوای بصری برای ساخت تیزر با کیفیت

انسان‌ها یادگیرنده‌هایی بصری هستند: 90 درصد اطلاعات ارسالی به مغز بصری بوده و محتوای دیداری بسیار سریع‌تر از متون پردازش می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، از متن به عنوان مکمل، نه جایگزینی برای تصاویر و ویدئو استفاده کنید. محتوای چندرسانه‌ای را با متون ساده در هم آمیخته کنید، به‌طوری که بیننده و مخاطبانتان بتوانند همزمان هر دوی آن‌ها را دنبال کنند.

نام و لوگو برای ساخت تیزر با کیفیت

نام و لوگوی برند شما باید دستکم یک بار در تیزرویدیو ظاهر شود. شما باید ارتباط بین داستان و محصول خود را در ذهن مخاطبان و دنبال‎‌کنندگان خود تقویت کنید. در غیر اینصورت، با تیزری باکیفیت روبرو خواهید شد که مخاطب آن را دوست خواهد داشت، اما کمکی به ارتقای برند شما نمی‌کند.

اهمیت این مسئله هنگامی مشخص می‌شود که شناخته‌شده‌ترین برندهای تکنولوژی، مانند سامسونگ و اپل، که نیازی به معرفی ندارند نیز همواره به‌طرزی نوآورانه لوگوی خود را در تیزرشان نمایش می‌دهند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، متخصصان بازاریابی ما در مارکت پیما، از نمایش هوشمندانه‌ی وجهه‌ی برند شما در تیزرویدئوتان اطمینان حاصل خواهند کرد.

تیزر و تریلر; متفاوت و مشابه

اشتباه گرفتن تیزر و تریلر امری رایج بوده و بسیاری از مواقع از آن‌ها به جای یکدیگر استفاده می‌شود. تفاوت اصلی بین تریلر و تیزر در مدت زمان طولانی‌تر تریلر بوده که نگاه عمیق‌تری به فیلم ارائه می‌دهد. این در حالی است که یک تیزر بازه زمانی بسیار کوتاهی دارد و معمولا جزئیات ناچیزی را شامل می‌شود. هرچند، چه ساخت تیزر و تریلر، چه اهدافشان با یکدیگر انطباق ندارند، اما می‌توان از خصوصیات متقابل آن‌ها برای دستیابی به اهداف ویژه‌ای در ساخت دیگری بهره برد.

اگر تیزر شما برای معرفی محتوای ویدئویی دیگری باشد، ممکن است یکی از روش‌های ساخت تریلر را دنبال کند. برای مثال، محتوای شما با صحنه‌ای هیجان انگیز برای جلب توجه مخاطب آغاز می‌شود. در قسمت بعد فرضیه‌ و ایده‌ی اصلی که داستان بر آن سوار شده‌، معرفی می‌شود. پس از آن، تضاد یا کشمکش موجود در داستان نمایش داده شده که در مورد فیلم‌ها، می‌تواند شخصیت منفی داستان باشد. در ادامه، این تیزر مشابه تریلر، به اوج رسیده و هیجان دوباره‌ای به مخاطب خود می‌دهد. پس از به اوج رسیدن، سازنده‌ی تیزر می‌تواند از سخنی نیش‌دار یا صحنه‌ای اکشن برای پایان این تیزر تریلرنما استفاده کند.

هرچند در چنین اثر هنری‌ای، مرز بین تیزر و تریلر باریک و باریک‌تر می‌شود، اما شما هنوز مزیت کوتاه بودن تیزر تبلیغاتی خود را دارید. هنرمندان ما در مارکت پیما آماده‌اند تا با تلفیق سبک‌های مختلف بر اساس اولویت‌های شما، هر آنچه را که برای ارائه به مخاطبان خود نیاز دارید را ارائه دهند.

نظر دهید