Skip links

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟


با کمک ابزارهای تحلیل سئو در سایت، می توان مشکلات سئو را در سایت پیدا و اصلاح کرد و سایت را توسعه داد. امروزه تشخیص نحوه عملکرد الگوریتم گوگل بسیار پیچیده شده است و حتی برخی از سئوکاران حرفه ای نیز در تشخیص نحوه ی عملکرد آن ها دچار مشکل شده اند. اما این نکته که الگوریتم های گوگل به گونه ای عمل می کنند که بیشترین ارتباط میان واژه ی جستجو شده و سایت های به نمایش درآمده در نتایج جستجو وجود داشته باشد، در بین همه ی سئوکاران به توافق رسیده است.

در این مقاله به معرفی ابزارهای تحلیل سئو در سایت می پردازیم و نحوه آنالیز و تحلیل سایت را با هدف ارائه راهکارهای اصولی و تایید شده ی سئو بررسی خواهیم کرد. در نتیجه شما در انتهای مقاله به پاسخ سوال؛ چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم، خواهید رسید.

 

چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟

 


ابزار های آنالیز سئو سایت

 

در این جا به معرفی ابزارهای آنالیزکننده ی سئو سایت می پردازیم که می توان با استفاده از آن ها رتبه ی سایت را در گوگل، سریع‌تر افزایش داد. 

 

 ابزار گوگل وب مستر

این ابزار رایگان، بهترین ابزاری است که موتور جستجوگر گوگل ارائه داده است و با استفاده از آن می توانید نحوه ی مشاهده ی سایت خود را توسط گوگل ببینید و کدهای سایت را اصلاح کنید. با کمک ابزارهای مختلفی که در گوگل وب مستر وجود دارد می توان قسمت های مختلف سایت را آنالیز کرد و مشکلات را اصلاح نمود. 

 

 ابزار Check My Links

برای این که لینک های داخلی و خارجی سایت را آنالیز و کنترل کنید، ابزار رایگان Check My Links بسیار مناسب است. با استفاده از این ابزار می توانید از سلامت لینک های موجود در سایتتان اطمینان حاصل کنید. این ابزار به صورت یک افزونه بر روی نرم افزار گوگل کروم Google chrome نصب می شود.

 

 ابزار Moz Pro Tools

 

این ابزار یک ابزار حرفه ای برای آنالیز سئو سایت است که با کمک ابزارهایش می توان مطالب کپی، ری دایرکت های مشکل دار و … را پیدا کرد و سایت های تجاری را توسعه داد. البته قیمت این ابزار تنها در ماه اول رایگان بوده و در ماه های بعدی تعرفه ای بین 99 تا 599 دلار را دارد. 

 

 ابزار  HubSpot’s Website Grader

 

این ابزار رایگان که توسط سایت HubSpot’s معرفی شده است، امکانات زیر را برای آنالیز سایت در اختیار صاحبان سایت قرار می دهد.

  • کارایی Performance : اندازه صفحات سایت، تعداد درخواست های ارسال شده به سرور، سرعت و مواردی ا این قبیل را بررسی می کند.

 

  • قابلیت کار بر روی موبایل Mobile Readiness : کنترل ریسپانسیو بودن سایت و درست نمایش داده شدن اطلاعات سایت بر روی موبایل.

 

  • بهینه سازی SEO : با کمک این ابزار می توان کاری کرد که سایت به سادگی توسط موتورهای جستجو یافت شود و کاربران و موتورهای جستجو به راحتی به سایت دسترسی داشته باشند. عواملی مانند عنوان صفحه و توضیحات صفحه در این قسمت پردازش می شوند.

 

  • امنیت Security :کنترل گواهی نامه های SSL، کنترل اعتبار و امنیت سایت برای کاربرانی که قصد ورود اطلاعات شخصی در سایت را دارند در این بخش انجام می شود. 

 

 

ابزار Woorank

این ابزار یک ابزار قدرتمند است که در آن می توان قابلیت های بهینه سازی سایت را مشاهده کرد. بررسی قابلیت های ابتکاری موجود و نحوه عملکرد در شبکه های اجتماعی، قابلیت های اجرایی سایت و … از امکانات این ابزار است. ابزار Woorank چک لیست فعالیت های بازاریابی، سئو، موبایل، کارایی، تکنولوژی، شبکه های اجتماعی، جستجوی محلی و کاربران سایت را گزارش می دهد. قیمت این ابزار برای 14روز رایگان است.


چگونه یک سایت را از نظر سئو آنالیز کنیم؟

به مشاوره بازاریابی اینترنتی نیاز دارید؟

در خدمت شما هستیم

تماس با مارکت پیما 

 

 

نظر دهید