Skip links

7 راهکار برای تولید محتوای کاربرپسند

7 راهکار برای تولید محتوای کاربرپسند

7 راهکار برای تولید محتوای کاربرپسند

تولید محتوای کاربرپسند


هنگامی که به عنوان یک نویسنده، تولید محتوا برای سایت به شما سپرده می شود، ممکن است در قدم های اول احساس کنید نمی توانید این وظیفه را به حوبی انجام داده و از توانایی جذب مخاطب عاجزید. اگر از همان ابتدا تلاش کنید این کار را با آگاهی از قوانین آن و به صورت تخصصی بیاموزید، پس از مدتی می توانید محتواهایی با کیفیت بالا تولید کرده و کم کم مخاطبان خاص خودتان را پیدا کنید. با ما همراه شوید تا در این مقاله 7 راهکار برای تولید محتوای کاربرپسند را مرور کنیم. برای استفاده از خدمات تولید محتوای مارکت پیما، با ما در تماس باشید.  


تولید محتوای کاربرپسند


1) شناخت موضوع

 

برای نوشتن در مورد موضوع یا مساله ای خاص، عجله نکنید. ابتدا سعی کنید آن موضوع را از طریق مطالعه و جست و جو به خوبی بشناسید و در مورد آن اطلاعات کافی کسب کنید. ممکن است تصور کنید که با اطلاعات کم هم می توان در مورد مساله ای خاص صحبت کرد اما یادتان باشد که نوشتن در مورد موضوع، از صحبت کردن در مورد آن دشوار تر است. پس برای بهتر نوشتن، نیاز دارید تا به اطلاعات صحیح و جامعی در مورد موضوع دست پیدا کنید و سپس دست به نوشتن بزنید.

 


2) مختصر و مفید

 

هنگامی که در مورد موضوعی می نویسید، نیاز نیست تا تمام آنچه را می دانید در یک متن به مخاطب منتقل کنید. سعی کنید در هر متن محتوا، روی یک جزء بخصوص تمرکز کنید و در مورد همان جزء، اطلاعات مختصر و مفیدی ارائه دهید. از نوشتن متن های طولانی و توضیحات اضافی، بپرهیزید.


3) پست گذاشتن به صورت مداوم

 

در کار تولید محتوا، علاوه بر اهمیت داشتن کیفیت متن، کمیت هم اهمیت دارد. سعی کنید به صورت مداوم و منظم به گذاشتن پُست در وبسایت بپردازید و از این طریق با مخاطبانتان در ارتباط باشید. بهترین ساعت برای گذاشتن پُست در وبسایت، ساعات کاری می باشد. این کار شانس شما را در بیشتر دیده شدن وبسایتتان، افزایش می دهد.


4) اهمیت کلمات کلیدی

 

سعی کنید کلمات کلیدی را در عنوان ها به خوبی انتخاب کنید. اینکه کلمات کلیدی جذاب و گیرا باشند و همچنین خیلی تکرار نشده باشند.برای انتخاب کلمات کلیدی پر تکرار، می‌توانید از “گوگل ادورد” استفاده نمایید. از طرف دیگر در متن اصلی از آن کلمات به گونه ای استفاده نمایید تا کاربر از وجود غیر عادی آن مطلع نشود.


چگونه کلمات کلیدی را انتخاب کنیم: آموزش انتخاب کلمات کلیدی


5) صادق باشید

 

در مورد هر مطلبی که می نویسید، صداقت را به خاطر داشته باشید. در مورد نقاط قوت و ضعف محصول یا خدمات یا هر محتوای دیگر، راستگو باشید. مخاطبان شما باید بدانند که شما رو به روی آنها نیستید و قرار نیست برای فروش یا سود بیشتر به آنها دروغ بگویید. صداقت، مخاطبان شما را همیشگی و وفادار می کند.


محتوای خود را حرفه ای کنید: تولید محتوا حرفه‌ ای با رعایت این ۵ نکته


6) شناخت ظرفیت ها

 

در بعضی از وبسایت ها یا شبکه ها باید مانور بیشتری بر روی تصاویر داشته باشید. مثلا در فیسبوک و اینستاگرام، نوشتن متن های بسیار خوب و مفید، اگر همراه با تصویر جذاب نباشند، ممکن است نتیجه چندانی به همراه نداشته باشد. سعی کنید ظرفیت های هر شبکه و وبسایتی را که در آن می نویسید به خوبی کشف کنید و مطابق با آن به تولید محتوا بپردازید.


7) توجه به بازخورد ها          

 

تلاش کنید تا با مخاطبانتان در ارتباط بوده و نظرشان را در مورد متن ها و محتواها جویا شوید و سپس سعی کنید مطالب بعدی را با توجه به نظرات آنها تصحیح و تقویت کنید. اینکه دقیقا بدانید مخاطبانتان در مورد شما چگونه فکر می کنند یا راجع به مطالب شما چه نظری دارند، باعث می شود که سطح کیفی محنواهای تولید شده توسط شما به سطح مورد نظر کاربران شبکه و وبسایت نزدیک تر شود.

 

7 راهکار برای تولید محتوای کاربرپسند

منبع: بخش تولید محتوای مارکت پیما

به قلم: رها خلیلی 

نظر دهید