Skip links

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان در این فضای رقابتی، نیاز به زیرساخت اصولی دارد. این زیر سایت از بستر سایت و شبکه های اجتماعی شروع شده و هسته مرکزی آن «محتوا» است. 

از صفر تا ۱۰۰ هر آن چیز که برای تبلیغات فضای مجازی نیاز دارید، در پکیجی کامل تقدیم شما میشه ! 

برای اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ پیام بزارید ۰۹۱۲۲۹۵۶۳۵۸

 

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان از جمله رایج‌ترین شیوه‌های برندسازی مطب‌ها و کلینیک‌ها محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید، در گذشته چنانچه بیماری به پزشکی مراجعه می‌نمود و از نوع درمان رضایت کامل داشت، پزشک درمان را به دوستان، نزدیکان و اطرافیان خود معرفی می‌کرد و از این طریق زمینه بازاریابی دهان به دهان برای پزشک را فراهم می‌گشت. اما در حال حاضر به لطف توسعه گسترده اینترنت و دنیای فناوری، پزشکان شیوه‌های مناسب‌تر با بازدهی فوق العاده‌تری را جهت افزایش تعداد بیماران خود و در نهایت سود بیشتر به کار می‌برند.

شاید شما هم جزو آن دسته از اشخاصی هستید که در زمان بیماری و کسالت در اینترنت و فضای مجازی به دنبال یافتن پزشکی مجرب و ماهر هستید. همین امر پزشکان را بر آن داشته است که به انجام تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان روی بیاورند. تبلیغات پزشکی و برند‌سازی باعث افزایش اعتبار و جایگاه پزشکان در میان بیماران می‌شود.

اگر شما هم جزو آن دسته از پزشکانی هستید که امیدی برای برند شدن نداشته‌اید، باید بدانید که شما منحصر به فرد هستید و خواهید توانست به زودی به برندی صاحب نام تبدیل گردید. کافی است معجزه تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان را باور داشته باشید و آن را بی‌اهمیت تلقی نکنید. در مقاله امروز به موضوع تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چرا پزشکان باید تبلیغ کنند؟

همه ما به خوبی می‌دانیم که در عصر کنونی از جمله اصلی‌ترین ملزوماتی که نیاز به آن بسیار احساس می‌شود، ورود به دنیای دیجیتال است. این موضوع صرفا محدود به یک شغل نیست و در تمامی مشاغل وجود دارد. بدون تردید حرفه پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

امروزه پزشکان تمام سعی خود را بر این داشته‌اند تا با حضور در دنیای آنلاین و انجام تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان به کسب‌ و ‌کار خود رونق ببخشند و درآمد حاصل را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. همین موضوع بستری را فراهم آورده است که در فضای مجازی تبلیغات از سوی پزشکان با رقابتی شدید مواجه شود. هر چند ممکن است این تبلیغات برای پزشکان چالش‌های متعددی را  به همراه داشته باشد، ولی بدون تردید مزیت‌های بسیاری نیز برای آنها در پی خواهد داشت.

اینستاگرام، پرطرفدارترین شبکه اجتماعی جهت انجام تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان است. چنانچه شما نیز از آن پزشکانی هستید که برای انجام تبلیغات خود به فضایی با دنبال کنندگان بالا نیاز دارید، باید بگوییم که اینستاگرام می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد. 

تبلیغات در فضای مجازی همچون اینستاگرام، تصویری حرفه‌ای‌تر و قابل توجه از فعالیت‌های شما برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد و از این رو شرایطی را فراهم می‌سازد که اشخاص در صورت نیاز به مطب شما مراجعه نمایند. بنابراین می‌بایست پزشکان فعالیتی فراتر از یک کاربر عادی داشته باشند و فرصت‌هایی تکرار نشدنی را برای کسب‌ و ‌کار خود به ارمغان بیاورند.

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

نکات مهم تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

موفق بودن تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان و شبکه‌ای همانند اینستاگرام نیازمند برداشتن چند گام اساسی در این زمینه است. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی هر یک از این قدم‌‌ها خواهیم پرداخت.

گام اول: امضای شخصی در فضای مجازی ! 

از جمله مهم‌ترین نکاتی که اغلب توسط پزشکان مورد بی توجهی قرار می‌گیرد داشتن هویت و نام مشخص است. منظور از این موضوع داشتن رویه تعاملی ثابت با مخاطبان است. فعالیت شما می‌بایست به نحوی باشد که مخاطب بتواند با زبان ارتباطی شما آشنا شود. از این رو به نوع تصاویر انتشار یافته، ادبیات به کار رفته در انتشار پست‌ها، طیف‌های رنگی مورد استفاده، مفاهیم ارائه داده شده و… توجه خاصی داشته باشید.

گام دوم: محتوای ناب ! 

مهم‌ترین موارد استفاده شده در تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان محتواهایی هستند که آنها را به اشتراک می‌گذارید. اساسی‌ترین محتواهای موجود در این نوع فضا تصاویر هستند. لازم به ذکر است که تصاویر، لباس بیزینس شما در پیج مورد نظر هستند. از این رو تمام سعی خود را به ‌کار بگیرید که خوش پوش باشید و با استفاده از لباس‌های کهنه مخاطبان خود را از دست ندهید. منظور از لباس کهنه تصاویر و عکس‌های بی‌کیفیتی هستند که با یک جستجوی ساده در گوگل دانلود کرده‌اید.

گام سوم: خلاق باشید تا متمایز شوید

برای کسب موفقیت در زمینه تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌هایی نظیر اینستاگرام می‌بایست توجه داشته باشید که هنرمندانه رفتار کردن شما توجهات بیشتری به کسب ‌و ‌کارتان جلب خواهد شد. بنابراین در  اشتراک گذاری تصاویر از خلاقیت‌های بیشتری بهره ببرید.

گام چهارم: منظم باشید

 با صرف نظر از میزان کیفیت محتوای به اشتراک گذاشته شده، نظم در ارائه مطالب از جمله مهم‌ترین قدم‌های موفقیت تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان است. حتی در صورتی که محتوایی معمولی را به طور منظم و با برنامه ریزی به اشتراک بگذارید، بدون تردید تاثیر بسیار بیشتری در مقایسه با ارائه محتواهایی با کیفیت اما نامنظم خواهد داشت.

علاوه بر منظم بودن در اشتراک محتواها می‌توان به اهمیت یونیک بودن آنها در فضاهای مجازی نیز اشاره کرد که در خصوص تولید محتوای متنی و گرافیکی آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستیم.

تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

مزایای تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان چیست؟

از جمله مزیت‌های تبلیغات در فضاهای مجازی برای پزشکان  افزایش تمرکز و فوکوس مخاطبان خواهد بود. سایر شیوه‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات ضمن پخش فیلم، ممکن است مخاطب به علت خستگی توجه چندانی به تبلیغ نداشته باشد و در نتیجه موجب پرت شدن حواسش می‌شود.

حتی تبلیغات در فضاهای شهری نظیر بنر و بیلبوردهایی که در سطح خیابان نصب هستند، مخاطب به خصوص راننده، امکان دارد توجه چندانی به آن نداشته باشد و با یک نگاه گذرا از آن عبور کند که همین موضوع باعث می‌شود بیننده مفهوم و محتوای اصلی تبلیغ را درک نکند. ولی کاربری که فضای مجازی و آنلاین را دنبال می‌کند، با تمرکز و توجه، زمان بیشتری را صرف خواهد کرد و محتوای اصلی تبلیغ را کاملا درک می‌کند.

پیش از شروع فرآیند تبلیغات پزشکی

1) تعیین اهداف و استراتژی

در بحث تبلیغات پزشکی می‌بایست ابتدا هدف از تبلیغات و استراتژی‌های مورد نیاز در جهت رسیدن به این اهداف مشخص شود. برخورداری از یک هدف شفاف و همچنین یک برنامه ایده‌آل جهت رشد و توسعه مرکز درمانی موجب می‌شود تمامی اعضا برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

در عصر حاضر باید بپذیریم که هر مطب و یا یک مرکز درمانی به نوعی کسب و کار محسوب می‌شوند و همچون دیگر کسب و کارها نیازمند رشد و پیشرفت روز افزون هستند. پس ضروری است در نخستین گام به منظور موفقیت بیشتر، یک برنامه و هدف گذاری ویژه‌ای مشخص شود و کلیه کارکنان مرکز برای دستیابی به آن اهداف تلاش کنند.

حال این هدف می‌تواند جذب بیماران بیشتر به مطب باشد و یا افزایش کیفیت خدمات باشد.

2) کیفیت خدمات، اصلی که هیچ گاه نباید فراموش شود.

بیماری که به مطب یا مرکز درمانی شما مراجعه می‌کند انتظار دارد در ازای هزینه‌های پرداختی، خدمات با کیفیت و رضایت بخش دریافت نماید. بنابراین خدمات مطب یا مرکز درمانی شما می‌بایست دارای بالاترین استانداردها باشد تا در دسته خدمات با کیفیت و رضایت بخش قرار گیرد.

در واقع دریافت خدمات با کیفیت درمانی اصلی‌ترین نیاز مراجعه کننده به مرکز درمانی است و چنانچه شما دارای خدمات با کیفیتی باشید، مهم‌ترین اصل که رفع نیاز بیمار است را انجام داده‌اید. به همین خاطر توجه به موضوعاتی که باعث تشخیص صحیح شود و پزشک را در امر طبابت یاری دهد، بسیار ضروری است.

3) اهمیت به فضای مجازی

در دنیای امروز، فضای مجازی به این علت که در میان اقشار گوناگون جامعه از نفوذ بالایی برخوردار است مورد توجه بسیاری از کسب و کارها در جهت تبلیغات قرار گرفته است. از این رو بهتر است پزشکان نیز از پتانسیلی که در فضای مجازی وجود دارد بهره برده و به فعالیت در آن بپردازند.

هنگامی که یک پزشک در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کند، کاملا متوجه خواهد شد که با یک پتانسیل بزرگ رو به رو شده است که می‌تواند تا حد قابل توجهی از آن برای افزایش درآمد و جذب بیمار بهرمند گردد.

روش‌های تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

  • تبلیغ از طریق ایمیل مارکتینگ
  • تبلیغ از طریق تبلیغات در گوگل
  • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
  • بازاریابی کارکنان مطب
  • ارتباط با بیمار

چگونه در فضای مجازی تبلیغات کنیم؟

شرکت و مجموعه‌هایی که قصد دارند تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان را به عهده بگیرند، باید حتما به روز باشند و بر اساس نیازهای روز جامعه عمل کنند و به بیانی دیگر می‌بایست انعطاف بالایی داشته باشند.

نکته جالب توجه این است که چگونه می‌توان بدون آنکه هزینه‌های سنگینی پرداخت کنیم؟ و یا به عبارتی چگونه با کمترین هزینه میزان درصد فروش خود را بالا ببریم؟

اما در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما خواهید توانست با ما در راستای این هدف، خواسته خود را بر آورده سازید و تبلیغات خود را در فضای مجازی به نمایش عموم بگذارید.

جمع بندی| تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان

همانطور که توضیح دادیم هدف از تبلیغات در فضای مجازی برای پزشکان برند سازی و افزایش اعتبار برای پزشک بوده که مستلزم رعایت نکات مهمی است که در این مطلب سعی کردیم به طور کامل ارائه دهیم. در عصر ارتباطات، هر پزشکی نیازمند آن است که فعالیت‌های خود را با فناوری‌های به روز ارتباطی منطبق سازد. از این جهت که شمار بسیاری از پزشکان، سبک ارتباطات خود با مردم را به ‌روز کرده‌اند، چنانچه یک پزشک کماکان به روش سنتی با بیماران و مردم ارتباط برقرار نماید، روند شناخته شدن وی در میان افراد بسیار کند می‌شود.

نظر دهید