Skip links

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام با توجه به اثربخشی که دارد، جایگاه ویژه ای در استراتژی محتوای بازاریاب های دیجیتال پیدا کرده است. مخاطبان امروز آگاهی بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده اند و این موضوع سبب شده که کیفیت ساخت محتواها بالاتر برود؛ زیرا در این بازار رقابتی هر چه تولید‌کننده محتوا با کیفیت بالاتری را ارائه دهد، مخاطب بیشتری جذب می‌کند و روند تبلیغات خود را به شکل موفق طی می‌نماید. بنابراین فیلم برداری برای اینستاگرام اگر قرار است به شکل حرفه‌ای و ویژه انجام شود که نتیجه نهایی خوب و قابل توجهی داشته باشد، باید توسط متخصصان این امر و کسانی‌ که سال‌ها تجربه در زمینه تولید و ساخت محتوای ویدیویی دارند انجام شود. برای سفارش محتوای ویژه اینستاگرام با ما در ارتباط باشید ! 

 

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام  با تیم مارکت پیما

تعریف از خود نباشه ! تیم ما یکی از بهترین تیم‌ها در زمینه تولید فیلم برای اینستاگرام و ساخت تیزر است و با نیروهای مجرب و کارکشته خود می‌تواند صفر تا صد فیلم برداری برای اینستاگرام را انجام دهد. وقتی می‌گوییم صفر تا صد، یعنی از نوشتن سناریو گرفته تا فیلم برداری، تدوین و صداگذاری محتوا توسط تیم ما انجام می‌شود و نتیجه نهایی یک اثر باکیفیت و ویژه است.

فیلم و ویدیو به‌عنوان رسانه‌ای مطرح شده است که سال‌ها از ابداع آن می‌گذرد؛ اما به تازگی به این شکل مطرح شده و مورد توجه همگان قرار گرفته است. در زمان ما و در روزگاری که سرعت اینترنت بالا است و می‌تواند نیازهای مردم را به‌راحتی رفع کند، بارگذاری یک ویدیو بسیار آسان و کم‌هزینه است و مخاطب خود را در سریع‌ترین شکل ممکن پیدا می‌کند.

بنابراین تولید محتوای ویدیویی برای اینستاگرام و  استفاده از این مدیوم کاربردی انتخابی بسیار منطقی و هوشمندانه جهت انتقال دادن اطلاعات، اخبار، تحلیل، داده‌ها و… است. در ادامه با ما همراه باشید تا اهمیت ساخت ویدیو حرفه‌ای برای اینستاگرام را شرح دهیم.

اهمیت و تاثیر تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام بر مخاطب

یکی از ویژگی‌های بارز محتواهای ویدیویی در مقایسه با عکس و متن، بازتر بودن دست تولیدکننده این محتوا جهت انتقال داده‌ها و اطلاعات به موثرترین شکل ممکن است. نکته‌ای که در این زمینه اهمیت بسزایی دارد، کنترل میزان اطلاعاتی است که باید به مخاطب داده شود.

یک تیم حرفه‌ای تولید محتوا برای اینستاگرام می‌تواند با نوشتن یک سناریو منطقی با خط روایی قوی، مخاطب را به‌صورت صحیح به سمت هدف هدایت کند. مثلا اگر شما می‌خواهید یک محتوای ویدیویی در مورد تاریخچه ورود دوربین‌های عکاسی به ایران تهیه‌ کنید و این پروژه را دست یک تیم متخصص بسپارید، آن تیم می‌داند که باید سناریویی جامع و کامل بنویسد که متن آن به وقایع‌نگاری، توضیح تاریخچه و نگاه ریشه‌ای به مسئله ورود دوربین عکاسی به ایران توجه داشته و در عین حال جذاب باشد. یک مقدمه کوتاه و حرفه‌ای در سناریو ویدیو می‌تواند مخاطب را از لحاظ فکری برای پذیرش مبنای ویدیو و ادامه دادن به تماشای آن ترغیب کند. علاوه بر این نیاز است که اطلاعات دیگری نیز در ادامه داده شود که خود این هم نیازمند خلاقیت و دانش بالا از سوی نویسنده سناریو است.

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام

چرا محتوای ویدئویی تاثیر بیشتری دارد؟

شاید فکر کنید یک محتوای متنی می‌تواند حجم بیشتری از اطلاعات را با دردسرهای کمتری به مخاطب انتقال ‌دهد. این موضوع احتمالا در نگاه اول درست است؛ اما بحث اثرگذاری، بحث دیگری است. در حقیقت امروزه در عصر ماشینی و تکنولوژی، سرعت انتقال مطالب حرف اول را می‌زند.

معمولا مردم حوصله خواندن و وقت گذاشتن جهت مطالعه متن‌های طولانی را ندارند و ترجیح می‌دهند محتوایی را ببینند که ذهنشان را از پردازش راحت می‌کند و جذابیت بصری را به چشمانشان هدیه می‌دهد. مخاطبان ترجیح می‌دهند یک محتوای ویدیویی ۲ یا ۳ دقیقه‌ای ببینند تا اینکه برای خواندن یک متن ۷ الی ۸ دقیقه وقت بگذارند.

کافی‌ است فیلم برداری برای اینستاگرام با جدیدترین متدها و بهترین تیم‌ها و متخصصین انجام شود؛ تاثیر این موضوع قطعا افزایش پیدا خواهد کرد. با یک مدیریت و استراتژی درست می‌توان تمام ایده‌ها را در قالب سناریو و فیلم درآورد و مخاطب را شیفته دنبال کردن آن ویدیو کرد. این نیاز به یک هوشمندی ویژه دارد که تیم‌های تخصصی می‌توانند به‌راحتی از پس آن بربیایند. نتیجه این امر، افزایش مخاطب و ماندگاری بیشتر اطلاعات و داده‌های محتوای ویدیویی در ذهنشان خواهد بود.

تولید محتوای ویدئویی اینستاگرام کار سختی نیست !

البته فیلم برداری برای اینستاگرام به همین سادگی که در بخش‌های پیشین گفتیم نیست. یقینا جهت آماده‌سازی صفر تا صد یک ویدیوی باکیفیت نیاز است که وقت زیادی صرف شود. مراحل آماده‌سازی شامل نوشتن یک سناریو جذاب و خوب، داشتن تجهیزات قوی، توجه کردن به جزئیات موجود، فیلم برداری حرفه‌ای، طراحی گرافیک تخصصی، صداگذاری بدون نقص و تدوین بی‌عیب و چشم‌نواز می‌شود.

بنابراین برای تولید یک محتوای جذاب و همه‌چیز تمام نیاز است که یک تیم حرفه‌ای حداقل چند روز بر روی آن وقت بگذارند و یک خروجی بدون مشکل را تحویل کارفرما دهند. هرچقدر این خروجی نهایی خوش‌ساخت‌تر و کارشده‌تر باشد، مخاطب بیشتری آن را مشاهده می‌کند و حتی ممکن است برای دوستانش نیز ارسال کند.

لحن مناسب محتوای ویدئویی اینستاگرام

تیم فیلم برداری برای اینستاگرام اگر حرفه‌ای و متخصص باشند، به‌خوبی می‌دانند که لحن بصری و ویژگی‌های گفتاری یک ویدیو چقدر می‌تواند بر مخاطب تاثیر داشته باشد. محتوای ویدیویی این امکان را می‌دهد که درک و پیش‌فرض ذهنی مخاطب برای دریافت آن آماده شود.

این آماده‌سازی نیازمند مهارت و تجربه بالایی است و به‌سادگی برای هر تولیدکننده محتوایی حاصل نمی‌شود. ویدیو باید قابلیت انطباق با شرایط و محیط را داشته باشد و بتواند حرفی که می‌خواهد بزند را با سبک خاص خود که شبیه به سبک دیگر تولیدکنندگان نیست، بیان کند. این لحن خاص به مرور زمان به دست می‌آید و ویژگی‌های آن بر مخاطب نیز آشکار می‌شود. این خود باعث برندسازی و افزایش تعداد مشاهده‌کنندگان در فضای مجازی شده و اعتبار خاصی به آن مجموعه می‌دهد. مسئله مهم این است که همه این‌ها نیاز به تجربه و تخصص بسیار زیاد در تولید محتواها دارد. تیم حرفه‌ای ما می‌تواند در این زمینه نیز همراه شما باشد.

سخن پایانی

با مهم‌ترین نکات حول محور فیلم برداری برای اینستاگرام آشنا شدید. اگر شما هم صاحب کسب و کار و بیزنسی هستید که نیاز به شناخته‌شدن دارد، باید به فکر یک تولید محتوای حرفه‌ای برای اینستاگرام مجموعه خود باشید. در غیر اینصورت از دیگر همتایان خود عقب می‌مانید و نمی‌توانید فرصت از دست رفته را به‌آسانی جبران کنید. امیدواریم بتوانیم در این مسیر همراه و همپای شما باشیم.

نظر دهید