Skip links

ساخت تیزر برای رستوران

ساخت تیزر برای رستوران

ساخت تیزر برای رستوران با هدف جذب مخاطب و اعتمادسازی از اهمیت بالایی برخوردار است. ویدئوها چه برای دلایل آموزشی استفاده شوند و چه برای برای دلایل تجاری، به دلیل برقراری ارتباط سریع و عمیق خود با مخاطب، از بخت بالایی برای تاثیرگذاری بر او برخوردارند. یکی از برجسته‌ترین سبک‌هایی ویدئویی که امروزه استفاده می‌شود، تیزر است. صنعت رستوران در این بازار رقابتی بیش ار هر چیز نیار محتوای ناب و اعتماد ساز داشته که در قالب تیزر قابل ارائه است. 

 

جهت سفارش تیزر و مشاهده نمونه کارهای ساخت تیزر با ما در ارتباط باشید 

۰۹۱۲۲۹۵۶۳۵۸ 

 

قطعا یکی از دلایل محبوبیت و تمایل به ساخت تیزر برای رستوران ، جذابیت و جلوه‌های بصری مدرنی است که در بسیاری از آن‌ها به کار می‌رود. همزمان، علت‌ها و مزایای رقابتی دیگری همچون صرفه‌ی زمانی در محبوبیت تیزرویدئوها نقش بازی کرده‌اند. هرچند این زمان کمتر می‌تواند به معنای عمق کمتر پدیده‌ها و درک ما از آن‌ها باشد، اما بایستی خاطرنشان شد که تیزرها مسیری متفاوت را دنبال می‌کنند. ماهیت تیزرویدئوها، آشنا کردن افراد با پلتفرم‌ها، محتواهای متفاوت و کسب‌وکارهاست، چیزی که خود می‌تواند راه‌دررویی از این سطحی‌نگری باشد. به وسیله‌ی تیزرویدئوها، شما می‌توانید توجه جمعیت هدف خود را جلب کرده و با وجود مخاطب مناسب، محتوا و محصول حقیقی خود را ارائه کنید.

افرادی که به رستوران‌ها می‌روند به دلایل متفاوتی اینکار را انجام می‌دهند، اما همه متوجه تیزری که تلاش بر بازتاب حقیقت کسب‌وکار شما داشته باشد، خواهند شد. جدای از بعد جدیدی که غذای ویژه‌ی رستوران شما به زندگی مشتریانتان می‌بخشد، واضح است که بسیاری از آن‌ها تلاش در صرفه‌جویی وقت نیز دارند. در نتیجه، برای اینکه از یک آیرونی‌ غیراقتصادی جلوگیری کنیم، استفاده از تیزر در مقایسه با دیگر فرم‌های ویدئوهای تبلیغاتی کاملا قابل‌توجیه است. جهت آشنایی با جنبه‌های مختلف ساخت تیزر برای رستوران خود در گروه مارکت پیما، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اشتیاق به غذا: چگونه از آن برای ساخت تیزر استفاده کنیم؟

بااینکه پخت‌وپز غذاها و دسرها کاری وقت‌گیر است و عموم افراد آن را مرحله‌ای سخت در نظر می‌گیرند، ویدئوهای دستور پخت غذا معمولا بسیار جالب‌اند. چه خود را غذادوست در نظر بگیرید و چه نه، قطعا در مواردی رسپی غذاها را دنبال کرده‌اید، حتی بدون اینکه بخواهید آن را بپزید. این اشتیاق عمومی فرصتی بی‌نظیر برای ساخت تیزر رستوران شماست، زیرا به دنبال‌کنندگان شما فرصت آشنایی بیشتر و واقعی‌تر با شما و رستورانتان را می‌دهد. شکی نیست که تیزرویدئوی شما باید شامل صحنه‌هایی از آماده‌سازی مواد غذایی نیز باشد، زیرا چیدمان و نحوه‌ی دسترسی به رستورانتان به‌تنهایی متقاعدکننده نخواهد بود.

با توجه به طبیعت کوتاه ویدئوهای تیزر، شما زمان زیادی برای این مرحله، مانند هر مرحله‌ی دیگری از آن، نخواهید داشت. با این حال، این کوتاه بودن، لزوما به معنای سهولت بیشتر شما و گروه فیلمبرداری نخواهد بود. نظر به این که این چند ثانیه‌ی کوتاه بایستی بیشترین تاثیر را بر روی مخاطبان شما بگذارند، انتخاب و فیلمبرداری آن بایستی به تخصصی‌ترین شکل انجام شود. گروه فیلمبرداری و ساخت تیزر ما در مارکت پیما با تجربه و دانش خود، شما را در تک‌تک این مراحل یاری کرده و از پیاده‌سازی ایده‌های شما به بهترین نحو اطمینان حاصل خواهد کرد. در ادامه، تعدادی از تکنیک‌هایی که در ساخت تیزرویدئوهای مخصوص رستوران‌ها به کار می‌رود را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

ساخت تیزر برای رستوران

دوربین مناسب  کلیپ رستورانی 

اینکه وعده‌های غذا در هنگام تولید و ساخت تیزر فوق‌العاده به نظر برسند، می‌تواند یک چالش باشد. نور بد، زوایای نامناسب و تجهیزات نامناسب می تواند شما را از نتایج ناامید کند.

انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی از غذا لزوماً به سادگی انتخاب بهترین دوربین بدون آینه (Mirrorless)، بهترین DSLR یا بهترین دوربین کامپکت نیست. اگرچه دوربین های موجود در این لیست‌ها بسیار باکیفیت هستند، اما اغلب همه‌کاره بوده و به‌طور همزمان در تعدادی از زمینه‌ها عملکرد خوبی دارند. از آنجایی که فیلمبرداری مواد غذایی شاخصه‌هایی متفاوت از بسیاری از دیگر سبک‌های تصویربرداری می‌طلبد، چنین دوربین‌هایی لزوماً در عکاسی از غذا عالی نیستند. این شاخص‌ها عبارتند از:

  • وضوح: برای اینکه تصاویر غذا بی‌نقص ظاهر شوند، استفاده از دوربینی با سنسور با وضوح بالا ضروری است. چنین دوربینی برای اطمینان از اینکه تمام جزئیات به بهترین شکل نشان داده می‌شوند، عالی است.
  • نقاط AF: هنگام تصویربرداری از غذا، گاهی اوقات شیئی که می خواهید روی آن فوکس کنید، در لبه‌ی دور قاب قرار می گیرد. بنابراین، دوربینی که نقاط فوکوس خوبی را در فریم پخش کند، کار را بسیار آسان‌تر می‌کند.
  • گزینه های فوکوس دستی: برای فوکوس دقیق روی جزئیات، فوکوس دستی یک گزینه عالی است. تنظیمات دستی آسان، نقطه اوج فوکوس و امکان بزرگنمایی در صحنه (focus magnifier) همگی بسیار مفید هستند.
  • لنز ماکرو / فوکوس نزدیک: برای عکس‌هایی با جزئیات دقیق از خوراک‌ها، چیزی بهتر از یک لنز ماکرو اختصاصی نیست. اگر از دوربینی با لنز ثابت استفاده می کنید، به دنبال دوربین‌هایی باشید که فوکوس از نزدیک را ارائه می‌دهند.

با این تفاسیر، دوربین‌های Sony A7R IV, Nikon Z7 II, Nikon D3500 با بهره‌مندی از ویژگی‌های مذکور، مثال‌های مناسبی هستند. تصویربرداران ما در مارکت پیما، با تجربه‌ی طولانی‌مدت خود در تصویربرداری مواد غذایی و با رعایت تمام نکات حرفه‌ای، کیفیت خیره‌کننده‌ی تیزر شما را تضمین خواهند کرد.

مشکلات رایج در فیلمبرداری از مواد غذایی

از آنجایی که بسیاری زمان قابل‌توجهی را برای آشپزی صرف می‌کنند، دستکم یک بار هوس کرده‌اند تا از نتیجه‌ی نهایی تصویربرداری کنند. هرچند تلاش کرده باشید تا بهترین خود را ارائه دهید، حتما متوجه تفاوتی که بین عکس غذای لذیذ خود و تصاویر تبلیغاتی و تیزرها وجود دارد، شده‌اید. برخی از این مشکلات ممکن است پیش‌پاافتاده به نظر برسند، اما با اطمینان از عدم وجود چنین مشکلاتی می‌توان تصاویری باکیفیت ثبت کرد. عده‌ای از این مشکلات عبارتند از:

  • تار بودن تصاویر: تصاویر و فیلم‌های تار در اثر لرزش دوربین ایجاد می‌شوند. راه‌حل‌ها عبارتند از:

-دوربین خود را ثابت‌تر نگه دارید (گفتنش ساده‌تر از انجامش است!).

-استفاده از سه پایه با کنترل از راه دور، به طوری که دوربین شما در حین تصویربرداری کاملاً ثابت بماند.

-استفاده از سرعت شاتر سریع‌تر، که مستلزم باز کردن دیافراگم است (واضح است که می‌توان به محیط‌های پرنورتری برای نتایج بهتر رفت، چیزی که در فیلمبرداری از غذاها مکررا توصیه می‌شود).

-افزایش ISO (حساسیت به نور)، جهت کاهش نور لازم، که خود ممکن است به کاهش کیفیت تصاویر منتهی شود.

  • زنده و طبیعی نبودن رنگ‌ها: وقتی در حال ویرایش عکس‌های خود هستید، اگر بشقاب غذای شما بیش از حد آبی، زرد، صورتی یا سبز به نظر می‌رسد، از ابزارهای نرم‌افزار تعادل رنگ سفید برای رفع آن استفاده کنید. رنگ‌ها زمانی زنده نشان داده می‌شوند که تراز سفیدی به درستی تنظیم شود. اگر با فرمت RAW عکاسی می‌کنید، بعداً تنظیم تعادل رنگ‌ها آسان‌تر خواهد بود.
  • عکس‌های شما مانند عکس‌های غذای حرفه‌ای نمی‌درخشند: عکاسان باتجربه مواد غذایی از لنزهایی استفاده می کنند که به آن‌ها امکان می‌دهد عمق میدان خود را برای برجسته کردن موضوع عکس کاهش دهند. سپس با استفاده از نرم‌افزارهای عکاسی برای تغییر کنتراست، سطوح و وضوح فیلم‌ها اقدام می‌کنند. گاهی اوقات تنها چند ویرایش کوچک می تواند باعث درخشش تصاویر شما شود.

المان‌های لازم برای ساخت تیزر برای رستوران

شکی نیست که یکی از نقاط تمرکز تیزر شما بایستی بر روی رستوران خود و محل سرو غذا باشد. آرایش و دیزاین رستوران‌ها نه تنها جنبه‌ای زیبایی‌شناسی دارند، بلکه در بسیاری از موارد، با در نظر گرفتن اصول بازاریابی در رستوران‌ها به کار رفته‌اند. برای ساخت یا تصویربرداری از چنین محیطی، عوامل مجرب ما در مارکت پیما، فاکتورهای بسیاری، از جمله موارد زیر را در نظر خواهند گرفت:

  • عکاسی و فیلمبرداری چیدمان: با اینکه رستوران‌ها از تعدادی از تجهیزات نمایش وعده‌های مختلف غذایی خود برخوردارند، اما همه‌ی این تجهیزات برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب نیستند. شما برای نمایش زیبایی چشم‌نواز غذاهای رستورانتان بایستی به دنبال بهترین گزینه‌ی مناسب برای هر غذا باشید، به‌ویژه که زمان زیادی برای جلب رضایت مخاطبانتان ندارید. تجهیزات چیدمان ما در مارکت پیما انواع ظرف و محفظه‌ی مناسب عکاسی را شامل می‌شود تا خیال شما را از بابت بهترین تصاویر راحت کند.
  • پس‌زمینه‌ی مناسب: بی‌شک محیط رستورانتان برای شما و مشتریانتان دوست‌داشتنی بوده و برای طراحی و پیاده‌سازی آن زمان و هزینه‌ی قابل‌توجهی صرف کرده‌اید. با این حال، شما ممکن است بخواهید از پس‌زمینه‌ای مناسب در بخشی از ساخت تیزر، برای افزایش جذابیت، استفاده کنید. برای مثال، مینیمال بودن محیط فیلمبرداری می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای ساخت تیزر باشد، زیرا در فهم و انتقال آسان‌تر پیام مقصود شما تاثیر بسزایی دارد. ما با در دسترس داشتن انواع بک‌دراپ‌های لازم، از طراحی موردعلاقه‌ی شما برای ساخت تیزر هدفتان، اطمینان حاصل خواهیم کرد.

تمهیدات بهداشتی در ساخت تیزر برای رستوران

رستوران‌ها از جمله کسب‌وکارهایی به شمار می‌روند که بیش‌ترین تاثیر را از پاندمی کرونا دیده‌اند. نه تنها محدودیت‌های گاه و بی‌گاه سد راه آن‌ها شده، بلکه کاهش اقبال عمومی شرایط را برای آن‌ها سخت‌تر کرده است. با این حال، بسیاری از کسب‌وکارها تطابق با شرایط جدید را برای ادامه‌ی موفق فعالیت‌های خود ضروری دیده‌اند. هرچند به نظر برسد که این موضوعی مهم در ساخت تیزر شما نیست، اما شما می‌توانید از این مورد برای بازاریابی خود استفاده کنید. برای این مهم، بایستی به‌طور عملی به مخاطبان خود نشان دهید که سلامت آن‌ها جزو اولویت‌های شما قرار دارد. برای این کار، نه تنها باید سرویس ارسال غذا (ترجیحا رایگان یا ارزان) داشته باشید، بلکه باید از استفاده‌ی راحت مشتریانتان از آن‌ها مطمئن شوید.

مشتریان شما بایستی بتوانند به طرق متفاوتی مانند سفارش اینترنتی و تلفنی به خدمات شما دسترسی داشته باشند. همچنین وجود فضای باز برای سرو غذا در کنار بیرون‌بر (takeout)، گزینه‌ای است که می‌تواند توجه بسیاری از افراد را جلب کند. برای ذکر این نکات در تیزرویدئوتان، لزوما نیازی به اشاره‌ی مستقیم به آن‌ها نیست. البته که اگر محیطی باز برای سرو غذا دارید، می‌توانید یکی از صحنه‌های کوتاه نمایش کیفیت غذایتان را به آن اختصاص دهید. نوشته‌ای کوتاه و مینیمال بر روی صفحه‌ی نمایش مشتریان شما، به طوری که بتوانند آن را همزمان با مشاهده‌ی تیزرتان دنبال کنند، گزینه‌ای مناسب است. ما در مارکت پیما مطمئن می‌شویم که شما به بهترین نحو ممکن، اهمیتی که به مشتریان و مخاطبان خود می‌دهید را نشان خواهید داد.

اشتراک‌گذاری تیزر ویدئو

هرچند این مرحله به سختی مراحل تهیه تیزر رستوران شما نخواهد بود، اما اجرای درست آن تاثیری به اندازه‌ی تولید ویدئوی تیزر شما خواهد داشت. ما با تجربه‌ی طولانی‌مدت خود، مراحل ساخت و اشتراک تیزر شما را به نحوی طی می‌کنیم که در کسب مقبولیت در شبکه‌های اجتماعی‌ای مانند اینستاگرام، عملکردی موفق از خود به جا بگذارید.

نظر دهید