Skip links

ساخت تیزر هتل

ساخت تیزر هتل

تیزر­ها، کلیپ‌ها ویدئوهای کوتاهی هستند که با اهداف متفاوتی مانند تبلیغات و گاها اطلاع‌رسانی تولید می­شوند. این اطلاع‌رسانی معمولا تنها نکات و جزئیات با اهمیت حیاتی را در بر گرفته و از دیگر جزئیات چشم می‌پوشاند.

 

برای سفارش تیزر و استعلام قیمت به صفحه مربوط به ساخت تیزر مراجعه کنید. یا از طریق واتساپ به شماره زیر پیغام بدید !

رهام نعمتی ۰۹۱۲۲۹۵۶۳۵۸ 

شاید جای سوال باشد که با بی‌شمار فرمی که برای تبلیغات و بازاریابی وجود دارد، تیزرها از منحصربفردترین آن‌ها به شمار می‌روند؟ برای نمونه، می‌توان به IGTV اشاره کرد که ابزاری بسیار قدرتمند بوده و جدای از کاربرد سرگرمی‌اش، به‌طرزی گسترده برای تبلیغات نیز به کار می‌رود. پاسخ می‌تواند به درک گسترده‌ی مخاطب از انواع محتوا بازگردد. معمولا با توجه به فرم ویدئویی این دسته از تبلیغات، عدم اطلاع مخاطب از تبلیغاتی بودن محتوا به درازا کشیده نمی‌شود. در این صورت، در مواجه با ویدئویی چند دقیقه‌ای، مخاطب ممکن است شور و علاقه‌ی خود برای دنبال کردن محتوا را به‌کلی از دست بدهد.

در عین حال، در مواجه‌ی با تیزرویدئوها، این زمان بسیار کوتاه‌تر است. این زمان کوتاه، نه تنها موجب می‌شود که تشخیص تبلیغاتی بودن محتوا با چالش مواجه شود، بلکه از خسته‌کننده بودن آن نیز جلوگیری می‌کند. جدای از بحث زمان، در این فرم تبلیغاتی عناصر متفاوتی دست به دست هم داده‌اند تا جذابیت بصری و محتوایی برای مخاطب را به حداکثر خود برسانند. تیزر را می‌توان به شیوه‌های متفاوتی مانند انیمیشن، ضبط ویدیو و نمایش تصاویر ممتد ساخت که در این مقاله ضبط ویدیو مدنظر ما است.

چه چیزهایی باید در یک تیزر خوب و مناسب به افراد نشان داده شود؟

شما در ابتدا باید توجه داشته باشید که اولویت خودتان برای ساخت تیزر چگونه است. باید مشخص کنید چه ایده­ای در سر دارید و می­خواهید چه چیزی را به دیگران منتقل کنید. به عنوان مثال، نشان دادن یک تصویر یا ویدیوئی از نمای بیرونی برای شروع می­تواند خوب باشد. در ادامه می‌توان به نمایش نمای داخلی اتاق‌ها، امکانات و تجهیزات موجود در هتل، غذاهایی که در هر وعده سرو می‌شود، نظم و نظافتی که کارکنان هتل برقرار می‌کنند، پرداخت:

  • نمایش نمای بیرونی جهت ساخت تیزر هتل

نشان دادن نمای بیرونی هتل به مخاطب می­تواند تاثیر بسزایی در جذب و کنجکاو شدن فرد داشته باشد. مخاطب در صورت رضایت به تماشای ادامه ویدیو می­پردازد تا از جزئیات بیشتری مطلع شود.

  • نمایش نمای داخلی

نمای داخلی هتل شما برای مخاطب بسیار پر­اهمیت می­باشد؛ طراحی داخلی، چیدمان دکوراسیون و طرح کلی مکان بسیار مهم است.

  • نمایش اتاق­ها و امکانات آ­ن­ها

برای افراد بسیار مهم است که در چه مکانی قرار است مستقر شوند و از چه امکاناتی بهره می­برند. از این­رو نشان دادن اتاق­ها و همچنین نشان دادن امکانات آن­ها می­تواند برای جذب مخاطب بسیار مفید باشد. مرتب بودن، چیدمان زیبا و تمیزی اتاق­ها اهمیت زیادی دارد.

  • نمایش غذاهایی که در هتل تهیه می­ شوند

غذا می­تواند یکی از مهم­ترین و حساس­ترین قسمت هر هتلی باشد که افراد نسبت به آن توجه زیادی نشان می­دهند. رنگ و حالت هر غذا، چیدمان و تزئین غذاها و نوع آن­ها اهمیت و جلوه زیادی در تیزر شما دارد.

  • کارکنان هتل

نشان داد کارکنان هتل در هنگام فعالیت و یا به صورت نمایشی که قسمتی ایستاده­اند؛ می­تواند جلوه خاصی داشته باشد و مخاطب را به خود جذب کند. همچنین می­تواند این حس را به مخاطب منتقل کند که این هتل دارای کارکنانی منظم و کاربلد است.

ساخت تیزر هتل

تجهیزات و چگونگی فیلمبرداری برای ساخت تیزر هتل

ساخت تیزر برای یک هتل نیازمند به تجهیزات و امکانات متفاوتی به همراه تخصص و تجربه است. همچنین ویرایش ویدیو پس از ظبط آن، اهمیت بسیار زیادی دارد و انجام آن بدون تخصص لازم امکان‌پذیر نیست. در ادامه به صورت گسترده­تری به این موضوعات خواهیم پرداخت.

  • دوربین و تجهیزات مورد نیاز

برای فیلمبرداری یک تیزر با توجه به مکان­ها و اشیائی که می­خواهیم از آن­ها ویدیو تهیه کنیم؛ به دوربین های متفاوتی نیاز داریم. دوربین ها باید دارای قابلیت­هایی مانند تنظیم رنگ و نور، فوکس بر بروی یک شیئ، توانایی فیلمبرداری با کیفیت بالا را دارا باشند تا بتوانند ویدیوها را به خوبی ضبط کرده و صحنه ها را با جلوه­هایی خاص و زیبا نمایش دهند. کاری که دوربین های مخصوص فیلم­برداری و دوربین­های پیشرفته برای شما انجام میدهند به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوربین موبایل­های هوشمند امروزی نیست. این درست است که موبایل­های نسل جدید دارای دوربین­های قوی و با کیفیت بالایی هستند اما نمی­توان آن­ها را با دوربین­های پیشرفته مقایسه کرد.

برای نگه داشتن، تنظیم و فیلم­برداری نیاز به پایه های مخصوص به دوربین است تا دوربین بر روی آن قرار گیرد و مراحل فیلم‌برداری اغاز شود.

و همچنین آخرین نکته­ای که قرار است در این قسمت به آن بپردازیم؛ کنترل و فیلم­برداری از راه دور است. به صورتی که دوربین بر روی پایه­ها تنظیم و نصب شده؛ و باقی کارها از راه دور صورت می­گیرد. پس می­توان نتیجه گرفت که در این شرایط، تهیه پایه برای نگهداری دوربین ضروری است.

  • ویرایش و یا ادیت فیلم پس از ضبط کامل و ساخت تیزر هتل

هنگامی که فیلم­برداری به اتمام می­رسد؛ ویدیوها باید توسط فردی به صورت مرتب و پشت­ سرهم قرار گیرند. همچنین در برخی قسمت­های ویدیو نیاز است که برای زیبا­نمایی تیزر، یک­سری قسمت­ها کات شده و جلوه­هایی نیز به آن اضافه شود.

ساخت تیزر هتل

عوامل تعیین‌کننده‌ هزینه ساخت تیزر هتل

هزینه ساخت تیزر می­تواند به عوامل متفاوتی بستگی داشته باشد.

به عنوان مثال هر چه کیفیت دوربین یا توانایی دوربین مورد نیاز شما برای فیلم­برداری بیشتر باشد، هزینه ساخت تیزر نیز افزایش میابد.

هر چقدر زمان تیزر شما طولانی­تر و بیشتر باشد، هزینه کارکنانی که برای ساخت تیزر تلاش می­کنند نیز افزایش میابد. دلیل این افزایش هزینه، به طولانی شدن فرآیند فیلم­برداری برمی‌گردد که این موضوع به‌طور حتم بر روی قیمت کار شما تاثیر زیادی می‌گذارد.

قابل‌توجه است که هر چقدر تیزر شما نیاز به ویرایش و یا ادیت بیشتر و حرفه­ای­تری داشته باشد؛ هزینه ساخت تیزر نیز بیشتر می­شود. این مسئله زمانی نمود بیشتری پیدا می‌کند که به مشکلات در ست فیلمبرداری توجه نکنیم و بعدا در پست‌پروداکشن به دنبال راه‌حلی برای آنان باشیم.

هزینه ساخت تیزر به مکان و وسعت محل فیلم­برداری نیز بستگی دارد. به طوری­که هرچقدر وسعت محل فیلم­برداری و قسمت­های فیلم­برداری بیشتر باشد؛ نیاز به جابجایی و انتقال تجهیزات از مکانی به مکان دیگر بیشتر می­شود. این امردر نهایت باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

هرچند بروز برخی از مشکلات مذکور ناگزیر به نظر می‌رسد، با برنامه‌ریزی مناسب در مراحل اولیه می‌توان آن‌ها را تا حد زیادی مدیریت کرد.

اقداماتی برای بهبود تیزر

با پیگیری اقدامات زیر می‌توانید بازخورد دقیق و گسترده‌تری دریافت کنید:

  • از افرادی که از خدمات هتل یا استراحتگاه شما استفاده کردند، درخواست کنید تا در تیزر حضور داشته باشند و رضایت آن‌ها را خلاقانه به تصویر بکشید. هرچند کوتاه، این کار باعث می­شود که مخاطب حس بهتری پیدا کند و اطمینان و میل بیشتری از خدمات شما بهره ببرد.
  • یکی از گزینه‌های رایج برای افزایش و گیرایی تیزرویدئوها استفاده از موسیقی در پس‌زمینه‌ی آنهاست. چه در حال نمایش برخی از اطلاعات به صورت نوشتاری و چه گرافیکی باشید، نبایستی جادوی موسیقی را فراموش کنید. یک موسیقی باکیفیت در دل و ذهن مخاطب نفوذ کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا به‌راحتی برند شما را به یاد آورند.
  • ویدیوی تیزر به مخاطبان شما جوهره برند شما را نشان می‌دهد تا به عرضه‌ی خدمات شما کمک کند. بنابراین، نشان دادن نام­ و لوگوی هتل اهمیتی غیرقابل‌انکار دارد، همانطور که شناخته‌شده‌ترین برندهای این صنعت نیز این شانس را به بهانه‌ی شهرت خود از دست نمی‌دهند.

تلاش این مقاله بر روشن کردن زوایای مختلف ساخت تیزر برای هتل بوده است. در صورت وجود هرگونه ابهام، کارشناسان ما در مارکت پیما آماده‌اند تا در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ دهند.

نظر دهید