Skip links

علت های رایج مسدود شدن اکانت اینستاگرام

علت های رایج مسدود شدن اکانت اینستاگرام

معمولا کاربران قبل از مسدود شدن اکانت اینستاگرام خود ، هیچ اخطار با اعلانی را از این اپلیکیشن دریافت نمی کنند. تصور کنید بعد از مدتها توانسته اید به یک صفحه با چند M یا چند صد K فالور واقعی دست یابید، اما یک روز صبح مییبنید اکانت اینستاگرامتان مسدود است. این یعنی یک سردرد بزرگ، که برای حل شدن آن ممکن است نیاز به ساعتها مکاتبه و تحمل استرس داشته باشید.

 اگر قصد دارید تا خودتان مدیریت اینستاگرام صفحه را داشته باشید، و برای اکانت خود محتوا تهیه نمایید، بهتر همه این نکات را به دقت رعایت کنید تا ناگهان با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام تان مواجه نشوید.

فلسفه مسدود شدن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام در مورد نحوه فعالیت و نوع محتوای منتشر شده توسط کاربران خود بسیار جدی و خشک عمل می  کند. بیشترین حساسیت و سختگیری اینستاگرام، پیرامون انتشار مطالب هجو (یعنی مطالب بیفایده، و یا موضوعات و محتواهایی که باعث مزاحمت، آزار و ناراحتی دیگران می شود) و یا ایجاد حسابهای جعلی و بی اساس است.

هدف اینستاگرام از مسدود کردن یک پیج، جلوگیری از فعالیت بیش از حد آن صفحه است. این کار برای رفع آزار افراد کلاه بردار و مزاحمی انجام میشود که برای جذب فالورهای جدید، مبادرت به ارسال پیامهای زیاد و آزار دهنده به دیگر کاربران میکنند.

اینستاگرام بدون هیچ چشم پوشی و گذشتی، تمام حساب هایی را که بعنوان هرزنامه بشناسد، مسدود خواهد نمود. مسدود شدن اکانت اینستاگرام به این معنی است که حساب کاربری شما، برای مدت زمانی، دیگر اجازه فعالیت هایی از قبیل اشتراکگذاری، ارسال پیام، لایک، کامنت و … را نخواهد داشت. بلاک شدن یک اکانت میتواند در مرحله اول به صورت موقتی باشد، و یا در صورت جدی تر بودن خطا، به حذف آن منجر شود. در حالت موقت، ممکن است برای باز شدن مجدد اکانت از 2 ساعت تا دو هفته زمان نیاز باشد. اما در صورت جدی بودن مشکل، نیاز است تا با اینستاگرام مکاتبه نمایید، و مسئله را حل کنید.

10 کاری که باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما خواهد شد

چه اقداماتی کاربر را با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام، روبرو خواهند کرد؟

 1. فالو و لایک کردن انبوه و زیاد از حد

اگر از ربات یا هر برنامه دیگری برای فالو و یا لایک انبوه استفاده میکنید، باید بدانید که به زودی با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام تان مواجه میشوید. البته فالو و یا لایک بیش از حد منوال (با دست) نیز، مشمول این قانون خواهد بود. طبق قوانین اینستاگرام، هر کاربر در یک ساعت اجازه دارد تا تعداد مشخصی لایک یا فالو داشته باشد، و اگر این تعداد از حد مجاز عبور کند، اکانت شما به عنوان یک اسپمر، بلاک خواهد شد. حد مجاز لایک و فالو متناسب با قدمت اکانت شما بوده و مطابق جدول زیر تعریف شده است:

برای اکانت های قدیمی و با سابقه:

 • حداکثر 60 لایک در هر ساعت
 • حداکثر 60 کامنت در هر ساعت
 • حداکثر 60 فالو در هر ساعت
 • حداکثر 60 پیام در هر ساعت

و برای اکانت های جدیدتر:

 • حداکثر 30 لایک در هر ساعت
 • حداکثر 30 کامنت در هر ساعت
 • حداکثر 30 فالو در هر ساعت
 • حداکثر 30 پیام در هر ساعت

نکته مهم: اینستاگرام تعداد فالو و آنفالوها را در مجموع حساب نموده و به طور کلی کاربر نمیتواند بیش از 1440 بار در روز اقدام به لایک، فالو، کامنت و … نماید.

 


ما در مارکت پیما برای تمام اکانتهای شما به صورت حساب شده ای برنامه ریزی مینماییم، تا با اقدامات عجولانه و غیر حرفهای به طور ناخواسته با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام تان مواجه نشوید.

اگر نیاز به ادمین اینستاگرام دارید، این مطلب رو کلیک بفرمایید 


 1. منشن کردن (@mention) بیش از حد دیگران در پستها و استوریها

منشن کردن یا اشاره به دیگران در پستها و استوریها، یکی دیگر از امکانات جالب و کارایی است که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده است. اما استفاده بی رویه از همین امکان (مخصوصا زمانی که شما افرادی را منشن میکنید که فالور شما نیستند) میتواند باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما شود.

 1. ساخت حسابهای تکراری

ساخت حساب کاربری بوسیله هرگونه اسکریپت، ربات، اسپایدر، کراولر یا اسکریپر خودکار در محیط اینستاگرام غیر قانونی بوده، و در صورت شناسایی منجر به بسته شدن آن حساب خواهد شد.

 1. انتشار محتوای زیاد و بی برنامه

برخی از افراد کم تجربه گمان میکنند اگر محتوای زیادی در صفحه خود منتشر کنند، مورد توجه و تشویق اینستاگرام قرار میگیرند. در پاسخ باید گفت، این کار نه تنها واکنش مثبتی ندارد، بلکه ممکن است باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما نیز بشود.

اینستاگرام به صورت مداوم الگوریتم انتشار محتوا هر اکانت را تحت نظر دارد. تنها افراد متخصص و مجرب در حوزه شبکههای اجتماعی هستند که میتوانند تعداد پستها و سرعت بهینه انتشار محتوا در یک صفحه را، با توجه به بازدیدها، نوع محتوا، مخاطبین و دیگر المانهای مورد توجه اینستاگرام، برای یک صفحه خاص تعیین نمایند. توصیه میکنیم به هیچ عنوان مبنای انتشار مطالب خود را از روی صفحات رقیب و یا دیگر اکانتهای مورد علاقه خود کپی نکنید، تا با مشکل مسدود شدن اکانت اینستاگرام روبرو نشوید.

کارشناسان و متخصصین مارکت پیما، مرجع مطمئنی برای برنامه ریزی و تهیه محتوای درست برای صفحه شما محسوب میگردند. ما بهترین مشاوره و پلن را برای رشد درست و منطقی صفحه کاریتان به شما ارائه خواهیم داد. اما اگر در حال حاضر قصد دریافت کمک از ما را ندارید، و خودتان علاقه مند به انتشار محتوای شخصیتان هستید، توصیه میکنیم از انتشار پستهای سر هم محتوا خودداری نموده، و با فاصلهای منطقی این کار را انجام دهید. با این کار اکانت شما دیگر به عنوان یک حساب اسپم شناخته نمیشود.

 1. مسدود شدن اکانت اینستاگرام  به دلیل استفاده غیر قانونی از محتوای دیگران

موارد زیادی برای همه ما پیش آمده، که از محتوای پیجهای دیگر لذت بردیم، و برای به اشتراک گذاشتن این حس خوب و به نیت استفاده افراد بیشتری از این محتوا، آن را در صفحه خود منتشر کرده ایم. اما از نگاه اینستاگرام بایدها و نبایدهای زیادی برای انتشار یک محتوا، به خصوص محتوایی که توسط دیگری منتشر شده، وجود دارد. اگر قصد باز نشر یک پست را دارید، شما ملزم به رعایت قوانین سختگیرانه اینستاگرام هستید. برای باز نشر درست و قانونی یک محتوا، اینستاگرام ابزارهایی را در اختیار کاربر قرار میدهد که معروفترین آنها  @get_repost  و  regrammerهستند.

اگر تا به حال محتوایی را از جایی برداشته اید و منتشر کرده اید، دیگر این کار را تکرار نکنید، زیرا اینستاگرام شما را متهم به دزدی محتوا خواهد کرد. تنها کافی است صاحب پست شما را ریپورت (گزارش) کند. کپی مطالب دیگران در زمان کوتاهی، باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما خواهد شد.

البته باز نشر درست و اصولی محتوای دیگران، و یا انتشار مجدد پستهای شما یکی از بهترین شیوههای کاری در اینستاگرام بشمار میرود. برای انتشار مجدد حتما از ابزارهای مخصوص اینستاگرام استفاده کنید. و در صورتی که با قوانین و ابزارهای کپی رایت در اینستاگرام آشنایی چندانی ندارید، از کارشناسان ما در مارکت پیما کمک بخواهید.

همچنین اگر تا کنون، پست شما به صورت غیر قانونی توسط دیگران منتشر شده، و یا شما به این دلیل توسط دیگران ریپورت شده اید، تیم مارکت پیما میتواند به شما در حل مشکلتان کمک نماید.

 1. مسدود شدن اکانت اینستاگرام  به دلیل انتشار تصاویر خشونت آمیز و ناراحت کننده

اینستاگرام برای سالم و امن نگه داشتن محیط خود برای اقشار و سنین مختلف، قوانین سختگیرانهای را در مورد نوع تصاویر و متن منتشر شده توسط کاربران وضع نموده است. این اپلیکیشن گزینهای با نام sensitive content را در بخش تنظیمات خود قرار داده، که فعال بودن آن باعث میشود، کاربر تصاویری را که از نظر اینستاگرام خشونت آمیز و ناراحت کننده هستند، به صورت مات ببیند.

بطور کلی انتشار عکسها و تصاویر مستهجن، جنسی، لخت، خشونت آمیز، حامی تروریست، اهانت آمیز و ناراحت کننده، در محیط اینستاگرام غیر قانونی بشمار میآید. از اینرو استفاده از اینگونه پستها منجر به مسدود شدن اکانت اینستاگرام خواهد شد، و بازخوردهای بسیار بدی را به دنبال دارد.

 1. ارسال کامنت و پیامهای اسپم به دیگران

اینستاگرام یکی از بهترین پلتفرمهای ارتباطی، برای ایجاد روابط کاری و تجاری در دنیای امروز محسوب میگردد. در اینستاگرام کاربران به راحتی میتوانند از طریق کامنت، پیام و لایو با یکدیگر در ارتباط باشند. البته متن پیام کاربران یکی از مهمترین جنبههای مورد توجه اینستاگرام بشمار میرود، که میتواند به مسدود شدن اکانت اینستاگرام فرد منجر شود. ارسال پیام و کامنت هجو، اسپم و تبلیغات در زیر پستها و به صورت دایرکت، به معنی گذشتن از خط قرمز اینستاگرام است.

متخصصین و کارشناسان مارکت پیما به شما در مورد نحوه نگارش و بیان درست کامنت ها کمک می کنند، تا هیچ گاه نظرات و پیامهای شما به عنوان اسپم شناخته نشود.

همچنین رعایت این نکات به شما در اسپم نشدن پیام هایتان کمک می کند:

 • استفاده از ربات برای کامنت و ارسال پیام ممنوع است. ارسال نظرات یکسان، بی ربط، غیر واقعی و تکراری باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما خواهد شد.
 •  زیر همه پستها یک نظر عمومی قرار ندهید. برای مثال برخی از افراد در زیر پست دیگران مینویسند «من عکستون رو دوست داشتم، شما هم بیو و عکسهای من رو نگاه کنید». زمانیکه یک چنین جملهای را در زیر همه پستها درج میکنید، اینستاگرام شما را به عنوان یک اسپمر میشناسد، و اکانتتان مسدود خواهد شد.
 • زیر پست دیگران لینک صفحه یا وبسایت خود را قرار ندهید.  حتی قرار دادن لینک برای نشان دادن نمونه کار در زیر پست دیگران نیز، از دید اینستاگرام به عنوان یک کامنت هجو شناخته خواهد شد.
 • نوشتن اینگونه جملات، باعث ریپورت شما خواهد شد: «پست شما عالی بود!! ازتون یک سوال داشتم، میشه تو خصوصی به من پیام بدید؟». اینگونه عبارات نشان میدهد شما به قصد ایجاد ارتباط نادرست، تنها سعی کرده اید تا نظر دیگران را جلب کنید، و این کار میتواند باعث ریپورت شدن شما شود.
 • طرح سوالات خصوصی نیز در قسمت کامنتها و فضای عمومی کار درستی نیست. اگر میخواهید درمورد جزئیات و روابط کاری با شخصی گفتگو کنید، بهتر است از بخش پیامهای خصوصی (DM) استفاده نمایید.
 • استفاده از تیترها، عبارات و هشتگهای بی ربط در پستها و نیز ارسال پیامهای نا متناسب با موضوع پست نیز میتواند باعث اسپم شناخته شدن اکانت شما شود.

 

 1. مسدود شدن اکانت اینستاگرام به خاطر شکایت و ریپورت دیگر کاربران

اینستاگرام به همه کاربران این حق را داده است، تا اگر حسابی را به عنوان یک مزاحم شناختند، آن را گزارش نموده و از آن شکایت کنند. این گزارشها می توانند به یکی از دلایل زیر باشند:

 • لایک انبوه
 • فالو انبوه
 • توهین
 • انتشار محتوای خلاف عفت و نامناسب
 • انتشار محتوای هجو و نا مربوط
 • سایر دلایل

در صورتیکه افراد زیادی از یک صفحه شکایت کنند، آن صفحه توسط اینستاگرام مسدود خواهد شد. بهترین کار برای در امان ماندن از این موضوع، کناره گیری از حواشی، تهیه محتوای با کیفیت و مطابق با قوانین اینستاگرام، جلب اعتماد کاربران، و نیز ایجاد ارتباط نزدیک و منطقی با فالورها است. تیم مارکت پیما در این حوزه پلن خاصی را برای کاربران تهیه مینماید.

 1. خرید فالور و لایک تقلبی و یا خرید اکانت فعال دیگران

به طور کلی اینستاگرام حق انتقال، خرید و یا فروش صفحه و اکانت کاربری را به هیچ کاربری نداده، و در صورتیکه این موضوع برای تیم اینستاگرام محرز شود، آن حساب را مسدود خواهد نمود. همچنین فعالیت رباتها و اسکریپتها نیز در این پلتفرم غیر قانونی بوده، و به همین دلیل استفاده از آنها باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام فرد خواهد شد.

متخصصین مارکت پیما به مشتریان خود توصیه میکنند که از هیچ ربات و اسکریپت برای بالا بردن فالور، لایک و … استفاده نکنند. همچنین اقدام به خرید و فروش صفحه یا فالور فیک هم باعث مسدود شدن حساب شما خواهد شد. برای داشتن یک صفحه کارا و پر پتانسیل، بهتر است با برنامه ریزی درست و اصولی، فالورهای حقیقی جذب نمایید تا هیچگاه دچار اسپم نشوید.

 1. استفاده از دستگاهها و آی پی (IP) های مختلف برای ورود به اینستاگرام

مسدود شدن اکانت اینستاگرام به دلیل استفاده از دستگاهها و آی پیهای مختلف در حقیقت یک اقدام امنیت برای محافظت از حساب کاربری شما است. البته اگر از روش ورود دو مرحلهای با پیامک استفاده نمایید، این اتفاق به ندرت برای شما پیش خواهد آمد.

کلام آخر

حساب اینستاگرام شما، یک دارایی با ارزش و فرصت طلایی برای رونق کسب و کارتان محسوب میگردد. پس توصیه میکنیم با انجام کارهای هیجانی و خارج از قوانین اینستاگرام، این سرمایه ارزشمند را با خطر مواجه نکنید. استفاده و پست گذاری بی برنامه و ناآگاهانه می تواند باعث مسدود شدن اکانت اینستاگرام شما شود.

برنامه ریزی و پیشبرد یک پروژه بازاریابی اینستاگرامی موفق، نیازمند بررسی و مطالعه تخصصی آن توسط افراد خبره و مجرب است. متخصصین مارکت پیما منبعی موجه برای انجام پلن مارکتینگ شما محسوب میشوند.

نظر دهید