Skip links

مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی

مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی

رشد روز افزون کاربران اینترنت و فضای مجازی باعث شده تا استفاده از شبکه های اجتماعی به عنوان یک مسیر موفق در بازاریابی لوازم ورزشی مورد توجه قرار گیرد. بهره گیری از مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی مجرب به شما در فروش بیشتر در این فضای رقابتی کمک خواهد کرد. در صورتی که به دنبال داشتن یک استراتژی بازاریابی لوازم ورزشی مناسب و سودآور هستید؛ می توانید از مشاوران بازاریابی ما در حوزه ورزشی کمک بگیرید.


مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی

با ما در تماس باشید


دریافت مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی برای کسب و کارها و  شرکت هایی که می خواهند از رقبا خود پیشی بگیرند حیاتی است. زیرا با توجه به رشد ورزش ‌ها و افزایش تعداد علاقه‌ مندان به محتوای ورزشی، هر کسب و کار برای رشد خود به توسعه بازاریابی های ورزشی نیاز دارد. همچنین باید از طریق تاکتیک ‌های سنتی و دیجیتالی، مؤثرترین ابزارها را برای تماس با مخاطبان هدف و شکل دادن به تصمیمات خرید و فروش کالاهای خود ارزیابی کنند.

در حالی که تبلیغات سوپر کاسه و تایید ورزشکاران نمونه ‌های شناخته شده‌ ای از بازاریابی ورزشی در عمل هستند. با این حال، در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی همچنان بر روی استراتژی های بازاریابی و تولید محتوای مرتبط با ورزش برای تبلیغ محصول یا برند خود تاکید می شود. زیرا این یک شکل محبوب بازاریابی است که از قدرت بی ‌نظیر ورزش برای افزایش فروش استفاده می‌ کند.

علاوه بر این، استفاده از استراتژی های بازاریابی ورزشی می تواند جذابیت جدی برای بسیاری از مصرف کنندگان و مخاطبان هدف شما ایجاد کند.

مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی

در ادامه این مقاله از مارکت پیما پنج استراتژی ضروری برای تقویت بازاریابی ورزشی را به شما معرفی خواهیم کرد، از جمله:

 • هدف قرار دادن یک مخاطب خاص
 • ایجاد محتوای جذاب
 • زمان بندی کامل محتوای خود
 • ایجاد مشارکت و حمایت های مالی با برند
 • استفاده از رسانه های اجتماعی

همانطور که این نکات را مرور می کنید، به یاد داشته باشید: در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی همگام شدن با روندهای نوظهور در صنعت پیچیده ورزش، مانند افت بینندگان تلویزیون و افزایش زنان طرفدار ورزش، حیاتی است. زیرا این عناصر می توانند به طور چشمگیری انتخاب های استراتژیک شما و نحوه اجرای آن ها را مشخص کنند.

هدف قرار دادن یک مخاطب خاص

در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی مانند هر شکل دیگری از بازاریابی، به شما توصیه می شود تا در ابتدا به تعیین و درک مخاطبان هدف خود اهمیت دهید. یعنی ویژگی های مخاطب خاص خود را در نظر بگیرید، مانند:

 • مکان: تیم های ورزشی محلی و قهرمانان ورزشی که ممکن است مشتریان شما داشته باشند را در نظر داشته باشید. آیا مخاطبان منطقه ای یا محلی را هدف قرار می دهید؟. پس می توانید با ابزارهایی مانند بخش‌ بندی ایمیل، پیامک های تبلیغاتی و … مستقیماً با مخاطبان خاص صحبت کنید.
 • علایق: آیا مخاطبان شما به بسکتبال، قایقرانی، گلف یا پیاده روی علاقه دارند؟. هرچه بتوانید در استراتژی بازاریابی خود دقیق تر باشید، ارتباط عمیق تری با مشتریان ایجاد خواهید کرد.
 • سبک زندگی: در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی به شما توصیه می شود تا سبک زندگی و اهداف مشتریان خود را بشناسید. آیا آن ها سعی می کنند به اندام برسند و یک ورزشکار جدی باشند یا به عنوان تماشاگر از ورزش لذت ببرند؟
 • درآمد: نحوه انتخاب مخاطبان هدف شما برای صرف زمان و پول می تواند تحت تأثیر درآمد آن ها باشد.
 • سن: تاکتیک های بازاریابی شما ممکن است بسته به سن مخاطب هدف شما نیاز به تنظیم داشته باشد. سعی کنید یک محدوده سنی خاص را محدود کنید.
 • سطح ورزشکاری: در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی توصیه می شود تصوری از سطح ورزشکاری مشتریان خود یا چیزی که آرزوی رسیدن به آن را دارند؛ داشته باشید. زیرا یک دونده معمولی ممکن است به خدمات یا محصولات مشابه یک دونده ماراتن علاقه نداشته باشد.

این عوامل می توانند جزئیات کمپین های بازاریابی شما را نشان دهند.

به عنوان مثال، کمپینی که برای جوانان در شهرهای ساحلی طراحی شده است و به سبک زندگی ورزشی و در فضای باز اهمیت می دهند؛ بسیار متفاوت از کمپین طراحی شده برای افراد مسن است که ممکن است نسبت به ارجاعات ورزشی نوستالژیک و انتخاب های اولیه سبک زندگی سالم بی تفاوت باشند.

 به طور مشابه، کمپینی که برای جوانان و والدین آن ها طراحی شده است نیز به نکات ظریفی نیاز دارد.

در زمان مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی نیز توجه کنید، در حالی که بازاریابی ورزشی روی ورزشکاران متمرکز است؛ ولی همیشه آن ها را هدف قرار نمی دهد. لذا وقتی سطح ورزشی مخاطبان هدف خود را در نظر می گیرید، باید روش هایی را در نظر بگیرید که بتوانید آن ها را به روش های منحصر به فردی جذب کنید.

ایجاد محتوای جذاب

اگر یک چیز وجود دارد که طرفداران ورزش – و مشتریان شما – به طور مداوم به آن علاقه مند هستند؛ آن تولید محتوا جذاب در مورد ورزش به ویژه با چهره های ورزشی مورد علاقه آن ها است.

به عنوان مثال، نایک به عنوان برندی که برخی از نمادین ‌ترین نمونه ‌های بازاریابی ورزشی را اجرا می‌کند، به فعالیت حرفه ای خود ادامه می ‌دهد. آن ها اغلب با ورزشکاران و افراد مشهور جدید جفت می شوند تا محتوای جذابی ایجاد کنند.

به همین دلیل است که در مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی توصیه می شود برای استفاده کامل از این روش فوق العاده برای جذب مشتریان بالقوه، استفاده از بازاریابی محتوا را در قالب موارد زیر در نظر بگیرید:

 • ساخت ویدیوهای باکیفیت
 • راه اندازی وبلاگ
 • شروع کار در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و …

زمان بندی محتوای خود

با توجه به اینکه بازاریابی ورزشی کاملاً با ورزش های فصلی و رویدادهای زنده مرتبط است؛ در زمان مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی مهم است که موثرترین زمان برای ارسال محتوای خود را در نظر بگیرید. مثلا:

 • با استفاده از استراتژی‌ های بازاریابی رویداد مؤثر، بر موج هجوم قبل از بازی سوار شوید.
 • وقتی همه در حال تماشای مسابقات ورزشی هستند، از فرصت‌ ها برای تبریک به تیم‌ های قهرمانی استفاده کنید.
 • زمانی که ورزشکاران مشهور در طول مسابقات مورد توجه هستند؛ به سرعت محتوای مربوط به ورزشکاران مشهور را منتشر و محتوای زمانی خود را حفظ کنید.

زمان ‌بندی هنگام برنامه ‌ریزی محتوا در همه پلتفرم ‌ها ضروری است. به همین دلیل در زمان مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی باید در نظر بگیرید که چه زمانی پیامک ها، ایمیل ها و … در مقایسه با رسانه های اجتماعی موثرتر خواهند بود.

هنگامی که ریتم کاملی برای ارسال محتوا ایجاد کردید و یک کمپین ایمیلی مؤثر ایجاد کردید؛ از اتوماسیون استفاده کنید تا محتوای ثابتی را برای مشتریان و مشتریان بالقوه خود منتشر کنید.

ایجاد مشارکت و حمایت های مالی با برند

برخی از هیجان انگیزترین عناصر بازاریابی ورزشی از پیوند آن با ورزش های محبوب و ورزشکاران ناشی می شود. هنگام توسعه استراتژی بازاریابی ورزشی خود، به موارد زیر توجه کنید:

 • استفاده از مسابقات تبلیغاتی: مسابقات می تواند مشتریان شرکت شما را جلب کند و دنبال کنندگان جدیدی را برای تعامل با پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما جذب کند. تبلیغات می تواند سر و صدا ایجاد کند و ارتباط و تعامل با مشتری را افزایش دهد.
 • توسعه مشارکت با برند: مشارکت برند یک بخش اساسی از بازاریابی ورزشی است. تیم های ورزشی و مارک های ورزشی اغلب برای ایجاد یک مشارکت قوی با یکدیگر هماهنگ می شوند.
 • تامین حامیان مالی: حمایت های مالی یک راه عالی برای ایجاد دیده شدن برند است. مواقعی را در نظر بگیرید که متوجه لوگوی برند روی پیراهن‌ ها، در استادیوم‌ ها، در زمین، روی کلاه‌های ایمنی شده ‌اید. ارتباط با حامیان مالی می تواند به معنای به دست آوردن میزان زیادی از قرار گرفتن در معرض دید باشد.

استفاده از رسانه های اجتماعی

هدف از بازاریابی ورزشی و دریافت مشاوره بازاریابی لوازم ورزشی قرار گرفتن در معرض دید هواداران ورزش و تناسب اندام است. به همین دلیل، رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند ورزشی شما هستند.

ارتباط عمیق بسیاری از طرفداران ورزش با رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای افزایش تجربه تماشای بازی، باعث شده تا شبکه های اجتماعی به مهمترین ابزار بازاریابی بازاریابی ورزشی باشد. به عنوان مثال، اینستاگرام به عنوان یک شبکه بصری، مکانی عالی برای ایجاد آگاهی و تعامل از طریق پست‌ های مرتبط با رویداد است.

سخن آخر

اکنون که اهمیت هدف قرار دادن یک مخاطب خاص، ایجاد محتوای پویا، ایجاد مشارکت و حمایت مالی، و استفاده از قدرت رسانه های اجتماعی را درک کرده اید؛ در صورتی که آماده هستید تا برنامه بازاریابی ورزشی خود را توسعه دهید می توانید از مشاوران تخصصی ما در حوزه بازاریابی لوازم ورزشی کمک بگیرید.

مشاوره بازاریابی و تبلیغات ملک و زمین

نظر دهید