Skip links

8 نکته مهم برای فروش در اینستاگرام

8 نکته مهم برای فروش در اینستاگرام

8 نکته مهم برای فروش در اینستاگرام

فروش در اینستاگرام


در این مقاله به 8 نکته مهم برای موفقیت فروش در اینستاگرام اشاره می‌کنیم. گاهی از اصطلاحاتی مانند “فالو کردن” ، “کپشن” و “کامنت” استفاده شده که با توجه به پرکاربرد بودن این اصطلاحات در میان مردم، از ترجمه آن خودداری شده است. در انتهای متن می‌توانید از خدمات مارکت پیما برای بازاریابی در اینستاگرام نیز مطلع شوید.  


فروش در اینستاگرام


خلاقیت به خرج دهید !

 

برای این که صفحه اینستاگرام شما بازدید بالایی داشته باشد ، لازم است که خلاقیت به خرج دهید و در مورد موضوعات جذاب و پرطرفدار تولید محتوا کنید؛ البته نیازی نیست که چون تصویر بازیگری مشهور، بازدید بالایی دارد، شما هم برای جذب بیننده از آن تصویر استفاده کنید. موضوعات جذاب زیادی اطراف شما وجود دارد که با صرف کمی وقت و دقت می‌توانید در مورد آن ها محتوا تولید کنید و به مرور زمان بینندگان زیادی را جذب کنید. از تصاویری استفاده کنید که برای بیننده صفحه شما تازگی داشته باشد.


اعتماد سازی را فراموش نکنید !

 

فروش در اینستاگرام امروزه با وجود رقابت صفحات مختلف، کمی مشکل‌تر شده و در مرحله اعتمادسازی لازم است پیج شما از لحاظ مختلفی آماده باشد. برای اینکار سعی کنید سایت فروشگاهی راه اندازی کرده و لینک آن را در بیوگرافی پیج خود قرار دهید. از این طریق می‌توانید هویت خود را با ایجاد نماد الکترونیک در سایت و نشان دادن جلوه قانونی کار خود، به مخاطبانتان ثابت کنید.


صفحات مرتبط با موضوع صفحه خود را فالو کنید !

 

با این روش می‌توانید شانس دیده شدن صفحه خود را بالا ببرید. برای مثال زمانی که شخصی در جستجوی صفحه ای با موضوع نقاشی است و شما صفحاتی با این موضوع را فالو کرده اید، شانس دیده شدن صفحه شما نیز بسیار بیشتر می‌شود. خصوصا اگر صاحبان آن صفحات نیز ، شما را فالو کنند.


در مدیریت اینستاگرام منظم باشید!

 

اگر سه روز یک بار پست جدید بگذارید و همیشه همین فاصله زمانی را رعایت کنید، خیلی بهتر از این است که گاهی هرروز پست جدید داشته باشید و گاهی هفته ای یک بار! بی نظمی در انتشار محتوا تعداد مخاطبان شما را به سرعت کاهش می‌دهد.


 از عکس های با کیفیت استفاده کنید !

 

در صفحات اینستاگرام ، عکس ، اولین چیزی است که بیننده آن را می‌بیند و بر اساس میزان جذابیت و کیفیت آن تصمیم می‌گیرد از صفحه شما دیدن کند یا نه. در مرحله بعد، زمانی که بیننده وارد صفحه شما شد، باز هم زیبایی و کیفیت بالای تصاویر شماست که در نگاه اول بیننده را جذب می‌کند. از تصاویری استفاده کنید که کیفیت بالایی داشته باشند و از لحاظ هنری و ترکیب بندی جذاب و بدون اشکال باشند. اگر از عکس های خودتان استفاده می‌کنید، سعی کنید قوانین و اصول عکاسی را یاد بگیرید و آن ها را هنگام عکاسی رعایت کنید.


از هشتگ های مناسب استفاده کنید !

 

هشتگ گذاری یکی از مؤثرترین روش های جذب مخاطب در اینستاگرام است. به وسیله هشتگ های مرتبط و پرتعداد به راحتی می‌توانید بینندگان زیادی را جذب کنید. سعی کنید از هشتگ هایی استفاده کنید که در تعداد بیشتری استفاده شده‌اند. برای هر پست از تمامی هشتگ های مرتبط با موضوع استفاده کنید.


برای هر پست کپشن  مناسب و خلاقانه بنویسید !

 

نوشتن کپشن نیز به اندازه کیفیت عکس، در تولید محتوا در اینستاگرام ، اهمیت دارد. پس از اینکه بیننده تصویر را می‌بیند، مطالعه یک متن با حجم و محتوای مناسب می‌تواند بسیار جذاب باشد. می توانید متن را با قلم خودتان بنویسید، یا از نقل قول ها و نوشته‌های معروف استفاده کنید؛ در این صورت فراموش نکنید که نام صاحب اثر را ذکر کنید.


به حوادث روز واکنش نشان دهید !

 

حوادث اجتماعی و خبرهای روز، معمولا از پرتعداد ترین جستجوهای کاربران اینستاگرام هستند. با انتشار تصاویر مرتبط با اخبار و حوادث روز و استفاده از متن های متناسب با آنها در تولید محتوا، می توانید احتمال دیده شدن صفحه خود را بیشتر کنید. همچنین ارسال پست های مناسبتی نیز در جذب بیشتر مخاطب تأثیر زیادی دارد.

جهت اطلاع از خدمات مارکت پیما برای فروش در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی و استفاده از پکیج کامل صفر تا صد بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، وارد لینک زیر شوید:

بازاریابی اینستاگرام به سبک مارکت پیما


8 نکته مهم برای فروش در اینستاگرام

منبع: بخش بازاریابی اینترنتی مارکت پیما

به قلم: محمد صادق ملایری

نظر دهید