Skip links

الگوریتم جدید گوگل را جدی بگیرید

الگوریتم جدید گوگل را جدی بگیرید

الگوریتم جدید گوگل را جدی بگیرید

الگوریتم جدید گوگل


در الگوریتم جدید گوگل به راحتی نمی توان مشخص کرد که کدام بخش های سئو سایت مهم تر هستند به این دلیل که بخش های مختلف سئو مانند لینک ها، تبلیغ ها، چگونگی گذاشتن تبلیغ ها در وبلاگ های خصوصی و.. در الگوریتم گوگل فرد ( Fred) مورد بررسی قرار می گیرند. اما مشخص کردن اینکه کدام یک از این بخش ها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند، کاری سخت و تقریبا غیرممکن می باشد.


الگوریتم جدید گوگل را جدی بگیرید

 


سایت هایی که تحت نظر این الگوریتم قرار داشته اند، این الگوریتم را حساس به تبلیغات و لینک های خارجی می‌دانند اما در واقع این الگوریتم جدید گوگل به کیفیت محتوای سایت بسیار حساس است. بنابراین سایت هایی که به مخاطبان خود اهمیتی نمی دهند و محتوا را فقط براساس اصول سئوی گوگل ایجاد می کنند تا با کسب رتبه بالا در نتایج گوگل ورودی بیشتری کسب کنند، توسط الگوریتم فرد گوگل شناسایی می شوند.

 

 

الگوریتم جدید گوگل نسخه جدید از الگوریتم های قبلی گوگل نیست

 

سایت هایی که حجم بالایی از تبلیغات را قرار می دهند و یا استفاده از لینک های تبلیغاتی و خرید بک لینک ها در آنها دیده می شود، معمولا توسط الگوریتم گوگل فرد Fredصدمه می بینند. الگوریتم گوگل فرد نسخه جدید از الگوریتم های قبلی گوگل نیست زیرا مشابه هیچکدام از الگوریتم های قبلی گوگل هم نمی باشد. البته شاید بتوانیم با الگوریتم های قدیمی گوگل مانند الگوریتم گوگل پاندا، الگوریتم گوگل پنگوئن و… شباهت هایی را بیابیم، اما در کل الگوریتم گوگل فرد یک الگورتیم جدید می باشد و با الگوریتم های قبلی همخوانی ندارد.

 

 

اهمیت تولید محتوا در الگوریتم گوگل فرد

 

الگوریتم جدید گوگل روی چه مواردی حساس است؟ سوالی است که در ذهن بسیاری از سئو کاران پدید می آید. با بررسی سایت هایی که توسط الگوریتم جدید گوگل فرد آسیب دیده اند متوجه می شوید که همه ی این وب سایت ها خواستار بالابردن رتبه گوگل برای کسب درامد بوده اند. بنابراین محتوایی که از لحاظ گوگل کاملا سئو شده و بهینه است تولید می کرده اند اما محتوای این وب سایت ها برای مخاطبان مفید نیست و فقط به نفع صاحبان وب سایت و گوگل می باشند.

البته اینکه یک الگورتیم گوگل به بررسی محتوای وب سایت ها بپردازد چیز جدیدی نیست و قبلا الگوریتم پاندا هم  همین کار را انجام می داد. ولی الگوریتم گوگل فرد صرفا بر محتوای بی کیفیت توجه نمی کند بلکه وب سایت هایی که فروش لینک و بهینه سازی وب سایت برای کسب رتبه بالاتر را انجام می دهند نیز مورد تنبیه قرار می دهد.

 

 

اهمیت تبلیغات در الگوریتم جدید گوگل

 

به بیشتر سایت هایی که مورد تنبیه الگوریتم گوگل فرد قرار می گیرند، پیشنهاد می شود که لینک های خارجی خود را حذف کنند. البته این راهکار در سایت هایی که محتوای بی کیفیت دارند تاثیری ندارد! نکته ای که قابل تامل است این است که سایت های بسیاری با کیفیت بالای محتوا و بازاریابی محتوا، از طریق لینک های تبلیغاتی درامد دارند که این نشان می دهد که الگوریتم فرد گوگل فقط به دلیل داشتن لینک های تبلیغاتی یک وب سایت را مورد قضاوت قرار نمی دهد.

 

به مشاوره بازاریابی اینترنتی نیاز دارید؟

در خدمت شما هستیم

تماس با مارکت پیما 

 

نظر دهید