Skip links

نکات مهم برای ساخت تیزر مطب پزشک

نکات مهم برای ساخت تیزر مطب پزشک

تجربه ما در مارکت پیما برای ساخت تیزر مطب پزشک نشان داده است که مخاطبان این حوزه کاری بیشتر به دنبال «المان های اعتماد زا» هستند. برای ساخت تیزر مطب پزشک در بخش سناریو نویسی تلاش تیم ما به نمایش هر چه بیشتر این المان ها و مواردی است که در جذب و جلب اعتماد محاطب، موثر است. برای سفارش تیزر مطب و بیمارستان با تیم مارکت پیما در ارتباط باشید. 

 

راهکار اصلی در ایجاد ارتباط اولیه بین هر واحدی که خدمت یا محصولی را ارائه می‌کند و افراد یا سازمان‌هایی که آن خدمت را نیاز دارند، «تبلیغات» است. کارشناسان معتقدند که تبلیغات صحیح می‌تواند خدمات یا محصولات شما را حتی بهتر از خود شما به دیگران معرفی کند. در این مطلب تیزر تبلیغاتی را بر اساس ساخت تیزر مطب پزشک بررسی خواهیم کرد. تبلیغات در گذشته محدود بوده و محل ارائه تبلیغات نیز یکی از مشکلات تبلیغ دهندگان بود. از سوی دیگر، دیده شدن تبلیغات نگرانی مهم صاحبان محصولات و خدمات بوده و همین نگرانی، محل ارائه تبلیغات را به یکی از دغدغه‌های اصلی تبدیل کرده بود. امروزه اما محدودیت‌های گذشته با استفاده از فناوری‌های نوین تقریبا از بین رفته‌اند.

امروزه با هزینه‌ای منطقی می‌توانید تبلیغات موثری را برای مخاطبان خود تولید و با امکاناتی که فضای مجازی در اختیارتان قرار می‌دهد، تبلیغات را به‌راحتی به مخاطبان خود برسانید. اما استفاده از تکنولوژی‌های نوین قواعد خاص خود را دارد. ایجاد تاثیر در مخاطب امروزه دغدغه جدیدی برای تولیدکنندگان تبلیغات شده است. تبلیغات، امروزه گسترده‌تر از قبل برای خدمات متفاوت ایجاد می‌شوند. به عنوان مثال می‌توان گفت، از آنجاییکه خدمات پزشکی نیز امروزه به تبلیغات موثر نیازمند است، ساخت تیزر مطب پزشک اهمیت فراوانی یافته است.

 

اهمیت و اثرگذاری تیزرهای تبلیغاتی

آمارها نشان می‌دهد که تیزرهای تبلیغاتی، امروزه جایگاه پررنگی در جذب مخاطب دارند. بخش زیادی از  مخاطبان سعی می‌کنند تا قبل از استفاده از یک خدمت یا محصول، تیزر تبلیغاتی مرتبط با آن را در فضای مجازی یافته و مشاهده کنند. همچنین افرادی که تیزر تبلیغاتی یک خدمت را مشاهده کرده‌اند تمایل بیشتری برای استفاده از آن خدمت یا محصول دارند.

از سوی دیگر بسترهای جستجو در فضای مجازی به تیزرها اهمیت داده و موتورهای جستجو نیز به محتوای تصویری نسبت به سایر مطالب، اولویت بیشتری می‌دهند. همچنین امروزه محتوای تصویری محل عرضه‌های گسترده‌تر و متنوعی یافته است و شما می‌توانید با ساخت یک تیزر تبلیغاتی در فضاهای متعددی دیده شوید.

در حقیقت، ساخت تیزر مطب پزشک می‌تواند همزمان برای فضاهایی چون شبکه‌های اجتماعی متفاوت، صفحات وب، تلوزیون‌های شهری، محیط‌های نمایشگاهی تجهیزات پزشکی و تخصصی و یا نمایشگاه‌های عمومی، همایش‌های علمی، میان‌برنامه‌های صدا و سیما، برنامه‌های پزشکی تولیده شده در تلوزیون، سالن انتظار بیمارستان، درمانگاه یا مطب و موارد متعدد دیگری آماده و ارائه شود.

 

ساخت تیزر مطب پزشک

انواع ساخت تیزر مطب پزشک

دو شیوه اصلی برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی استفاده می‌شود، تیزرهای رئال و تیزرهای انیمیشن. تیزرهای رئال با استفاده از محیط‌های واقعی و همینطور کاراکترهای زنده ساخته می‌شوند. تیزرهای انیمیشن از فضای واقعی عبور کرده و از نقاشی، موشن گرافی، انیمیشن و اینفوگرافی به همراه نریتور (کسی که روی فیلم صحبت می‌کند) و یا صدا پیشه‌ها برای دوبله کاراکترهای ساخته شده، استفاده می‌شود.

علاوه بر دو شیوه اصلی گفته شده در ساخت تیزر، می‌توان شیوه سومی را نیز معرفی کرد که از ترکیب دو شیوه رئال و انیمیشن ایجاد می‌شود. در این شیوه ترکیبی، مثلا برای ساخت تیزر مطب پزشک، از محیط واقعی مطب فیلمبرداری شده، اما کاراکترهای انیمیشنی در این فضا نمایش داده می‌شوند و یا برعکس، کاراکترهای واقعی در مطبی که توسط انیمیشن شبیه‌سازی شده است به ایفای نقش می‌پردازند.

ایده و سناریو در ساخت تیزر مطب پزشک

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی موثر، اولین چیزی که مورد نیاز است، یک ایده جذاب و خلاقانه است. هرچقدر خلاقیت در ساخت یک تیزر بیشتر باشد، مخاطبان بیشتری را به خود جذب می‌کند و علاوه بر بیشتر دیده شدن، تاثیر بیشتری در ترغیب مخاطب نیز خواهد داشت.

البته باید توجه داشت که هر ایده جذابی مناسب برای هر موضوع یا خدمتی که قرار است معرفی شود، نخواهد بود. ایده‌ای که می‌تواند برای ساخت تیزر مطب پزشک جسورانه و خلاقانه باشد، می‌تواند برای یک موضوع دیگر، کسل کننده و غیر جذاب دیده شود. پس باید براساس و متناسب با موضوع، ایده خلاقانه‌ای طراحی کرد.

نکته دومی که در ساخت تیزر یک مطب یا هر نوع تیزر دیگری باید به آن اهمیت داد، سناریویی است که بر اساس ایده اولیه نوشته می‌شود. سناریو باید مخاطب را جذب و همراه خود تا پایان تیزر نگه دارد. برخی از تیزرها پس از شروع، مخاطب خود را از دست داده و در واقع تیزر بصورت کامل دیده نمی‌شود. در بیشتر مواقع دلیل این اتفاق، عدم جذابیت در سناریو است.

از طرفی نیز ممکن است مخاطب تا آخرین ثانیه با تیزر همراهی کند اما مطلب اصلی که هدف ساخت تیزر بوده است را دریافت نکند. اصولا این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که موضوع اصلی در سایر موضوعات حاشیه‌ای که برای جذابیت به محتوا اضافه شده است، محو و کم‌رنگ می‌شود. محتوا باید براساس روانشناسی صحیح مخاطب، موضوع اصلی را در بین موضوعات حاشیه‌ای به‌نحو صحیحی جای دهد تا علاوه بر کم نشدن جذابیت محتوایی و بصری، هدف اصلی تیزر نیز به مخاطب منتقل شود.

مخصوصا در موارد حساسی مثل موضوعات پزشکی و درمانی که علاوه بر ارائه کنندگان خدمات، مخاطبان نیز با دقت بیشتری به مطالب تیزر توجه می‌کنند، توجه همه جانبه به موضوع اصلی و استفاده از حواشی مرتبط که آسیبی به موضوع اصلی وارد نمی‌کنند، اهمیت بیشتری دارد.

تاثیر لوکیشن و فیلمبرداری در ساخت تیزر

استفاده از لوکیشن جذاب برای مخاطب اهمیت بصری فراوانی دارد. اگر در مواردی مثل ساخت تیزر برای مطب، لوکیشن فضای مشخص و غیرقابل تغییری باشد، چیدمان محیط و صحنه‌آرایی اهمیت بیش از پیشی پیدا می‌کند. ایجاد حس خوبی مانند حس آرامش در مخاطب مهمترین وظیفه‌ای است که چیدمان محیط بر عهده دارد.

فیلمبرداری باکیفیت مناسب هم در ایجاد این حس برای مخاطب اثر مستقیمی دارد. به یاد داشته باشید که در بیشتر مواقع، کیفیت پایین فیلمبرداری می‌تواند حس کیفیت ضعیف خدمات را به مخاطب منتقل کند. از سویی کیفیت بالای فیلمبرداری اثر عکسی برای مخاطبان خواهد داشت. یادتان باشد که تدوین خوب نیز اهمیت به‌سزایی در خلق یک تیزر جذاب خواهد داشت.

نکات اختصاصی در ساخت تیزر مطب پزشک

اولین نکته تخصص و مهارت پزشکی است، امکان دسترسی آسان به مطب و وجود محل پارک خودروی مناسب نیز برای مخاطبان اهمیت دارد. تمایز یا برتری از نکاتی است که مخاطبان به دنبال مشاهده آن هستند. این تمایز یا برتری را می‌توان با ایجاد تمرکز بر یک یا چند نوع از خدمات در تیزر ایجاد کرد.

تجهیزات و ابزار مدرن در مطب از موارد پر اهمیت برای مخاطبان است، توجه به این موضوع در موفقیت یا شکست ساخت تیزر مطب، اثر پررنگی دارد. برخورد مناسب پرسنل با بیماران و همراهی و همدردی پرسنل با بیماران نیز از نکاتی است که برای مخاطبان شما جذابیت خواهد داشت.

امکانات رفاهی احتمالی که در محیط مطب وجود دارد را نیز فراموش نکنید و یا حتی آن‌ها را در حد ممکن ایجاد کنید. این امکانات و نمایش آن‌ها به مخاطب حس آرامش در مطب را القا خواهد کرد. 

نظر دهید